yurt dışına para

ingiltereye okumaya gidecek bir birey, burada çalıştığı dönemde bir miktar para biriktirmiş olsun. 3 bin 4 bin tl bişey. bu kişi yurt dışına gittiğinde bu parayı gezmek tozmak ve de ihtiyaç anında ne olur ne olmaz diye kullanmak istiyor.

şimdi bu kişi parayı nasıl saklasın? gitsin hsbc gibi bir bankaya mı yatırsın? ne tavsiye edersiniz? en uygunu en mantıklısı nedir? en az komisyon falan alıncak olanı..

2 farklı seçenek var

1-) kredi kartının gücüne inan ve atmden arada sırada yüksek mktarda para çek, atıyorum 100 pound gibin, kart geçen heryerde kredi kartını kullan, nakite sıkıştığında naktini harca. Bu sayede kredi kartından harcamalarını takip edebilirsin paran çalındı derdin olmaz.

2-) o para üstünde git, ya da banka kartınla o parayı yurtdışından çek (komisyon ödersin), sonra orada açacağın bir banka hesabına bu parayı yatır.

Ben 1.sini yapmıştım
  • bonjurkes  (05.09.11 15:50:40)
ingiltereye falan gidersen öyle gezip tozamazsın,
doğu bloku ülkelerde kralsınn ama.
bir kısmını yanına al bir kısmını da bankada altın hesabına koy.
  • seyduna6687  (05.09.11 15:51:59 ~ 15:52:51)