entry düzenlemek

görüyorum, düzenlenen entrylerin altına düzenleme sebebi giriliyor.

sebebi nedir? zorunlu mudur? aksi durumu uygunsuz mudur?

eski entrylerimle karşılaşıyorum bazen, saçma cümleler, gereksiz şeyler yazmışım. siliyorum düzenliyorum ara ara. o yüzden sordum.

yok hacı mecbur filan değil. uyuz oluyorum basıyorum çok kötüye böyle bir şey gördüğüm zaman.

  • oshamahue  (04.09.11 21:37:38)
hıyarlık

  • ben smyrna  (04.09.11 22:09:45)
"edit: imla" gördüm mü entry içeriği ne olursa olsun okumadan abanıyorum eksiye. hatta emin olmak için iki kere eksiliyorum.

  • bacardicola  (04.09.11 22:22:09)
entry'nin orjinal haline estetik değil de fikri müdahalede bulunuyorsan, yahu arkadaş ben böyle düşünüyordum, malmışım, aydınlandım gibi bir şeyler dene bilir.

edit: imla.
  • tannhauser  (04.09.11 22:26:55)
eger entrynizden sonra durum guncellemesi yapmaniz gerekiyorsa ve yine de olayla ilgili ilk durumu insanlar gorsun istiyorsaniz, veya entrynize bir baska yazardan bir ekleme geldiyse (ek bilgi, gorus) edit yazip edit notunda bunu belirtmeniz iyi olur. ancak bunun disinda herhangi bir duzeltme yaptiktan sonra belirtmek zorunda degilsiniz, orayi okuyanlar yazdiginiz seyin son haliyle ilgileniyorlar zaten, arada kac noktalama isareti cikardiginiz veya neyi yanlis yazdiginizla ilgilenen yoktur...

  • yandim sevket  (05.09.11 01:26:55)
eğer başlık altında bir tartışma varsa orjinal entry'deki düşünceyi değiştirip ardından değiştirmeden önce söylenenleri inkar etmek tabi ki uygunsuzdur. buna benzer durumlarda edit gerekçesini yazmak gerekir. bunun tersi olduğunda, yani düşüncede bir değişiklik yapılmayıp imla ya da anlatım hatası nedeniyle bir edit yapıldığında da düşüncenin değiştirilmediğini belirtmek tercih edilebilir. en azından ben tercih edebiliyorum.

  • tembel tnt  (18.09.11 22:19:28 ~ 22:21:18)