pazar gezmesi

pek kimsenin olmadığı oturup gazetemi kitabımı okuyabileceğim sessiz sakin insanın içini açan bir yere gitmek istiyorum. evde kalınca saçmasapan şeyler düşünmeye başlıyorum. bu sebeple yarın bir şekilde çıkmam lazım. var mıdır böyle bir yer? olursa çok güzel olur.
yer: istanbul avrupa yakası

edit: zasha içinde asya yakası :)

@clones'ın sorusuna ek olarak bu bahsi geçen yerden istanbul asya yakasında da var sa süper olur.

  • zasha  (03.09.11 22:56:18)
ya valla gidin heybeliadaya ya da burgazadaya mis gibi rahat rahat kitabınızı okuyun,temiz hava alın.zihnen dinlenmiş olursunuz :)

  • free bird  (03.09.11 22:57:52)
@clones teşekkürler :)

  • zasha  (03.09.11 23:03:11)
@tommy216 +1

  • zasha  (03.09.11 23:04:16)
Hisarüstüne gidebilirsiniz, Boğaziçi Üni'ye girin orada, zaten kimlik sorulmuyor. Manzara olur, sosyoloji-psikoloji bahçesi olur. Güney meydana inince illaki gönlünüze göre bir yer çıkar kitap okuyacak.

  • clarissa dalloway  (03.09.11 23:05:52)
@clarissa dalloway dediğin doğru manzara süper oluyor orada fakat çok fazla kedi köpek vardı eskiden bahçede hele ki kantinlerin orada, hala öyleyse oturması pek bi sıkıntılı oluyor.

  • zasha  (03.09.11 23:16:08)
@Zasha Evet öyle. Köpekler pek yanınıza sokulmaz, havlamaz-hırlamaz sakin hayvanlar; öte yandan yemek alıp yemeniz durumunda başınıza zilyon tane kedi üşüşür ama yiyecek yoksa onlar da sırnaşmıyor. Teras Kantin açıktır, karnınız acıkırsa orada takılın, kedileri içeri almıyorlar. Ya da evde sıkı bi' pazar kahvaltısı?? Ama alerjikseniz-fobi varsa kesinlikle tavsiye etmem, insan huzurla oturamaz.

  • clarissa dalloway  (03.09.11 23:21:09)
şişli'den oraya nasıl gidebilirim?

  • clones  (03.09.11 23:26:28 ~ 23:28:41)
59R Rumeli Hisarüstü-Şişli hattı ile giderken Etiler'i geçtikten sonra sağ tarafınızda Boğaziçi Kampüsü diye görürsünüz, görünce düğmeye basın durak 50 metre ileride.

  • clarissa dalloway  (03.09.11 23:31:52)
Nasıl sallıyorum öyle, 50 metre falan değil max 10 metredir. Benim ölçü birimlerim biraz şaşkın ama görünce basıp inecek kadar vakit var.

  • clarissa dalloway  (03.09.11 23:33:11)
@clones Rumeli Hisarüstü otobüslerine binersin boğaziçi güney kampüs de at beni dersin şöför amcaya seni tam önünde indirebilir ya da azıcık iki adımlık ilerisindeki otobüs durağında. Şişliden de yakındır sana 59R Şişliden Rumeli Hisarüstüne giden otobüs www.iett.gov.tr . Ya da diğer bi seçenek Zincirli Kuyu'ya gidersin oradan 559C ye binersin çok sık geçerdi kendisi eskiden ya da 43R beklersin. alternatifin çok yani, şanslısın ;)

  • zasha  (03.09.11 23:34:45)
tamam seni gezdirdik de ben ne olacağım yahu :P

  • zasha  (03.09.11 23:36:07)
şans ve ben :) neyse bu konuya hiç girmiyim. umarım yarım tembellik yapıp gitmemezlik yapmam. denemek lazım.

  • clones  (03.09.11 23:38:35)
fenerbahçe güzel diye biliyorum. pek bilmiyorum oraları.

  • clones  (03.09.11 23:41:08)
Asya için Pazar günü ve sakinlik pek başarılı bi' ikili değil. Gerçi şimdi herkes tatilde bence yarın Moda, Caddebostan, Bostancı Sahil epey boş olur. Ben yarın Bostancı'da Yaşar Usta'ya gidip adam gibi dondurma yemeyi planlıyorum:)

  • clarissa dalloway  (03.09.11 23:51:53)
@clarissa dalloway Bostancı her daim çok kalabalık yahu.. bu gün bir girdim trafiğe gittiğime pişman :(
fakat size afiyet olsun :) varsa güzel karadutlu dondurmaları bi topda benim için yiyiverin ;)

  • zasha  (03.09.11 23:56:41)
@zasha trafik fecii de banliyö treni ile kadıköy'den onbeş dakka. Karadut varsa iki top o zaman:))

  • clarissa dalloway  (04.09.11 00:04:13)
Tren iyi fikir de, o da bizim oradan çok dolu geçmekte bi binen pişman bi binmeyen ya da ben çok gıcığım bilemedim hepsi olabilir :)

  • zasha  (04.09.11 00:08:36)
@ zasha yok canıııım, zaten zorunluluktan yeterince toplu taşıma azabı çekiyoruz; insan haliyle pazar gününü de sinir olarak, ter koklayarak geçirmek istemiyor:)

  • clarissa dalloway  (04.09.11 00:14:31)
kireçburnu

  • fuskiyenin oglu  (04.09.11 00:21:43)