bisiklet kız bisikleti mi erkek bisikleti mi?

şehir bisikleti diye geçen modeller var. bazılarının ortasındaki çubuk (adı her ne ise artık) daha yüksek, bazıları da alçak epey. eskiden o çubuğun yüksek olduğu bisikletler erkek bisikleti diye geçerdi sanki. ben de bir model beğendim, ama unisex midir bilemedim. şu altta link verdiğim modelin erkek/kız diye bir ayrımı var mıdır sizce?

www.bianchi.com.tr

kız bisikleti. ben olsam binerdim ama. (çocukken testislerimi çok vurdum o demire. acısı var)

  • elmalili hamdi yazar  (02.09.11 11:52:53 ~ 11:53:44)
kadın bisikleti hocam

  • Sabac  (02.09.11 11:53:03)
bayan

  • komurluk  (02.09.11 11:54:24)
bisiklette ayrım yapmak saçma gelmiştir bana, ben olsam da binerdim.

  • qerest  (02.09.11 11:54:46)
Ben buna kız bisikleti derim. Hatta buna binip önümden geçen arkadaşa "lan kız püsikletine binmişsin" derim, arkasından da "tekerler dönüyo" diye bağırırım.

  • sourlemonade  (02.09.11 11:54:47)
Küçükken kız bisikleti derdik bunlara, ama cidden öyle bir ayrım var mı bilmiyorum. Yine de güzelmiş, ben olsam binerdim.Zira benim de o ön demirle kötü hatıralarım var.

  • johan sebastian  (02.09.11 11:56:13)
erkek modeli
(git:www.google.co.uk )

modern erkek modeli kadınlarda kullanıyor.
(git:www.google.co.uk )

ayrıca boyunuza kilonuza göre bisiklet alın öyle manavdan 3 kilo domates 1 kilo biber almaya benzemez. zira gevur her boy ve kilo oranına göre bisiklet yapıyor.
  • fukka  (02.09.11 12:13:10 ~ 12:14:56)
kız, kadın, bayan denilmiş eksik kalmasın hatun da diyelim, hatun bisikleti :) Zorda kalırsam (kiralama vs) binerdim ama satın alıp binmezdim.

  • kimlanbu  (02.09.11 12:27:26)
dişi

  • alpkartal  (02.09.11 12:28:42)
feminen bisiklet bu.

  • madyb  (02.09.11 12:45:54)
Öyle denir ama kimse de buna bindiniz diye gülmez.Alın binin güzelmiş de.

  • grgn  (02.09.11 13:15:30)
abi bısıklette bari bu saçmalıgı yapmayın. o demir asagıda dıye bayan mı oluyor. güldürmeyın benı

  • more than ever people  (02.09.11 13:22:00)
aynen öyle oluyor, bisiklette bu saçmalık diye bi şey yok zaten, bisikletler de böyle bi ayrım var. ben gülerim görsem komik duruyor bu tip bisikletler normalde bile, üstüne kadın binince hadi gene binmesi zor filan diyosun erkek binince bi tuhaf geliyor bana.

  • madyb  (02.09.11 13:49:58)
eskiden evet öyle bi ayrım vardı, bu tiplere dişi bisikleti deniliyordu ama şimdi nasıl bilmiyorum...ve eskiyi düşününce, katlanır pinokyo bisikletler de böyleydi ve onlarda da mı dişi bisikletiydi?

  • spider03  (02.09.11 14:05:52 ~ 14:06:27)
çok güzel bir bayan bisikleti.
mahallede:la kız bisikleti bu ollum diye tepki çeken cinsten yani.

  • seyduna6687  (02.09.11 14:43:25)
eN Son FATİH ÜREK denilen Vatandaşı, bodrum torbada bu tür bir bisiklet kullanırken görmüştüm.

  • voyage  (02.09.11 15:00:07)
etekle biniyorlar diye o demir aşağıda fakat aslında bizim daha çok ihtiyacımız var çükümüz çok kıymetli,

yeni modellerde erkek modellerininde demirini acık aşağıda yapıyorlar.
  • hedep  (02.09.11 15:46:59)