fakulteyi nasil dava ederim?

merhaba
okudugum uninin fakultenin yaptigi yanlis uygulama sonucu magdur edildim.dekanlik ve rektorluk arasinda her turlu resmi kanallari denedim olmadi aracilar ile gorusmeler sagladim ama bir cozume ulasamadim.nihayetide fakultenin yaptigi uygulamanin hatali olduguna kanaat getirdim universiteyi degilde sadece fakulteyi adava etmeye karar verdim ama nereye hangi mahkemeye hangi avukata gidecegimi bilmiyorum.idari mahkemeye gitmem gerektigini soyledi arkadaslar ama bilemiyorum.yardimlarinizi bekliyorum.

"her türlü resmi kanalı" yazılı olarak denediysen, denediğini ve mağdur edildiğini idari mahkemede ispatlayabilirsin. ama bu denemeler öğrenci işleri çalışanıyla konuşma, dekandan sözlü olarak bilgi isteme gibi şeylerse yapabileceğin pek bir şey yok maalesef.

  • atesikus  (02.09.11 06:48:54)
@Atesikus
Evet fakultedeki ogrenci islerine dekanlığa ogrenci işleri daire başkanlığına (rektorlukteki en yetkili birim ogrenci isleri konusunda) rektörlüğe hepsine sırasıyla dilekçe verdim sonra hem fakülte temsilcisini hemde üniversite ogrenci konseyi baskanı (yani temsilcilerin baskanı) ile de görüştüm onlarda ellerinden geldigi kadar yardımcı oldular resmi kanllar konusunda ama sonuc değişmedi.ne dilekçelerine doğru dürüst bir cevap verildi ne de iyi niyetli davranildi.aslında yönetim kurulu toplantısında görüşülmüş olsa 10-15 dakikada olumlu Yada olumsuz sonuclanak bir durum fakat ne yaptıysam kurulun gündemine getirtemedim konuyu. Yazdığım dilekçelerin kopyaları ve dilekçe takip numaralarını arşivledim dava sürecinde yardmci olur diye. Sizden ricam ne tür bir avukata gitmeliyim ya da illa avukatlar aracılığıyla mı dava acmam gerek bilen birileri varsa lütfen yardımcı olsun. Teşekkürler şimdiden.

  • arafa  (02.09.11 09:08:11)
www.hukuki.net

burası her türlü soruna cevap verir. bana gönüllü yol göstermişlerdi. saolsun sayelerinde hakkımı aldım. 2-3 sene önceydi. üye olun, forumlara gidin, soru açın. hepsi avukat zaten.
  • uykusuz  (02.09.11 13:21:40)
geç baktım kusuruma bakma, ama zaten doğru yolu uykusuz göstermiş. elinde sorununla gereken ciddiyetle ilgilenilmediğine dair bolca delilin var. kolay bir şekilde fakültenin haksız olduğunu ispatlayabilirsin. hukuki.net forumlarında bu konuda yardımcı olacak bir avukat bulamazsan, bir mesaj atarsan sana iyi birkaç avukat önerebilirim.

  • atesikus  (03.09.11 13:28:58)