zamanla ingilizce kelime öğrenememek

yıllar geçtikçe daha çok ingilizce kullanıyor, ingilizce izliyor ingilizce okuyorum ama yeni kelime öğrenemiyorum gibi geliyor.

sanki yıllar önce lisede ne öğrendiysem hala o kelimeler.

anlamına bakıp, öğrenmeye çalıştığım kelimeler dahi silinip gidiyor aklımdan.

nedir yani, belli bir seviyede sıkışıp kaldım mı? sizde durum nasıl?

yaş kaç? beklemediğiniz bir yerde o kelimeler karşınıza çıktığında anlarsınız, hatırlarsınız. ama speaking en son aşama olduğundan (sonradan öğrenenler için) konuşurken aklınıza gelmemesi çok normal. kelime iyice yerleştiğinde kullanmaya başlarsınız ancak.
yine de www.wordtest.com u tavsiye ederim, kelimelerin oturmasına yardımcı olur.

  • vejeteryan vampir  (01.09.11 22:33:27)
yillar once lisede' ifadenize bakarak 30lar civarinda oldugunuzu varsayiyorum, dun ne yedigimizi unutturan bir kosturmaca icinde yasarken vitamin destege ihtiyac duyuyor olabilirsiniz, bazi vitamin eksiklikleri konsantrasyon eksikligine yol aciyor bildigim kadari ile.

  • The Pleasure of Pain  (01.09.11 22:35:09)
kelimeleri kullanmakla alakali. esim yabanci her gun yabanci bir suru kelime ogreniyorum ama kullanmayinca ucup gidiyor. normaldir efendim. amac bir suru kelime ogrenmek degil ise yarayan bir suru kelime ogrenmek.

  • zlatan1937  (01.09.11 23:27:57)