Angry Birds oynayanlar: ne buluyorsunuz o oyunda?

Şu oyunu severek oynayanlar, bana bi söyleyebilirler mi, neyini seviyorsunuz bu oyunun? Yani hakkaten eğleniyor musunuz oynarken? Millet app store'dan deli gibi indiriyo, eminim android markette de çok tutuluyordur. Peluş oyuncakları bile çıkmış.

Ben de iPhone'u ilk aldığımda (2 ay önce) bir arkadaşım tavsiye etti diye indirdim, o gün 4-5 kez oynadım, birkaç level atladım ama hiç zevkli gelmedi, bir daha da hiç açıp oynamadım.

Yani cidden anlamıyorum, bende mi bi tuhaflık var ki, o kadar insanın beğendiği oyundan hiç zevk duymuyorum?

yalnız değilsin ;)

  • qerest  (01.09.11 21:12:36)
karakterler sevimli, vakit öldürmek için birebir

  • bonjurkes  (01.09.11 21:14:18)
milyonlarca saçma oyundan biri.
bu kadar duyulmasının sebebi tabii ki de popüler kültür.
her duyan "aa ben de oynayayım",
"aa ne güzel",
"aa bağımlısıyım" vs...
pff saçmalık.
30 saniye baktım, felaket.
internetten pek oyun oynayan biri değilim ama armorgames'de crush the castle ya da cargo bridge gibi oyunlar varken vakit kaybı bence.
  • kisa bisey olsun istemistim  (01.09.11 21:29:32 ~ 21:32:32)
Ohh be, benim gibi düşünenler de varmış. Valla kendimden şüphe etmeye başlamıştım. Çevremdeki herkes çok zevk aldığını, bağımlısı olduğunu söylüyo ya :( Kafayı yiycem...

  • marcelle  (01.09.11 21:33:09)
E zevk meselesi zaten, neye şaşırdınız ki. Sizin beğenmemeniz de normal, bizim beğenmemiz de. Oyunun sistemi falan değil olay da, atıyorum bölümü 1 yıldızla geçiyorsun, sonra hırs yapıp dur lan 3 yıldız yapayım diyorsun. 3 yıldız yapınca dur lan highscore'u geliştireyim diyorsun, böyle böyle bağımlılık yapıyor işte.

  • xenophobe  (01.09.11 21:35:14)
bende en fazla 5-10 dakika oynayıp bırakanlardanım,,,bizim millette değil tüm dünya insanları aynı galiba birileri bişeyi övünce vs yapınca hemen diğerleride yapıcak altta kalmicak,,,iphonu görünce milletin elinde herkes iphone istiyo vs modayı takip etme merakı altta kalmama hava atma sendromu bence :D

  • semson  (01.09.11 21:49:28)
eğlencelik bi oyun işte ya. zevkli bence. ama bi süre sonra sıkılabiliyorsun tabi. zaten genelde böyle toplu taşıma esnasında oynuyorum zaman geçirmek için. beğenmiyorsan da kime ne. bu tür sorular da hep geliyor, "millet şunu beğeniyor, ben beğenmeyince tuhaf mıyım" tarzı... ne gerek var...

  • ermanen  (01.09.11 22:18:38)
o oyunu oynayan 40 yaşında herif biliyorum. zeka yaşımız git gide düşüyor...

  • Kamyoncunun vitesi  (01.09.11 22:23:15)
cep telefonları ilk çıktığında da snakes çok ünlüydü.

o hesap işte. " engribördzz çok tatlı bi oyun, oynamalıyım çünkü benim ayfonum vaaar. fakirler oynayamazz. "

herkes böyle düşünüyor demiyorum, ama oyunun yaygınlaşmasındaki asıl sebep bu.
  • repins  (01.09.11 22:42:31)
vakit oldurmek.

  • zlatan1937  (01.09.11 23:30:06)
abi aynen. birkaç bölüm oynadım kenara attım. ücretlisini çekmedim bile. ama mesela bi arkadaşım benim telefonumda bitirdi o oyunu. ben islash bağımlısıyım denebilir.

  • roket adam  (01.09.11 23:58:44)
sizin sevmediğiniz herşey çok boktan zaten. 180 iq ile mutluluktan götünüz tavana vuruyo hepinizin, kalkmış angry birds oynayanları eleştiriyosunuz

  • winstoncash  (02.09.11 05:45:16)
oynamıyorum ama biliyorum.
aslında tamamen moda.
can sıkıntısı, vakit öldürmek gibi şeyler yanıt değildir çünkü tetris ile de yapılabilirdi o.
popüler kültür işte...
  • delikan76  (02.09.11 11:54:04)