[]

bilgisayardaki belgeleri kurtarma

merhaba,
hp compaq nx5000 modelli dizustum surekli ariza cikardigi icin yillardir calistirmiyorum. bugun calistirma istedim, ekrani goruntu vermiyor. aciliyor gibi ses cikiyor ama sorun nedir anlamadim. icindeki belgelere ihtiyacim var. nasil kurtarabilirim onerisi olan var midir? 
ilk ekran geliyorsa eğer:

bi usb diske live linux kurun(örn. slax) sistemi usbden boot edin. açılan linux işletim sisteminden dosyalarınızı kopyalayın/yedekleyin.

hiç görüntü vermiyorsa:

servise gönderin. illa dosyalarınızı istiyorsanız harddiski çıkarın başka bilgisayara takın.
  • gozyakansakiz  (31.08.11 20:43:42 ~ 20:45:04) 
ekran hic acilmiyor, baska bilgisayara takma disinda bir cozum var mi?


  • ashleybon  (31.08.11 21:00:30) 
taşınır hard disk kutusuna takın. (hemen hemen aynı bu cevap ama belki fark eder.)


  • zanzeita  (31.08.11 21:39:34) 
anakart gitmiş gibi. harddiski söküp harici bir disk kutusuna takıp belgeleri almaktan başka çare yok.


  • delidir yakalayin  (31.08.11 21:52:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.