Türk Filmi Tavsiyesi

Deli gibi film izleyen, fakat Türk filmleriyle arası olmayan bir tipim. Az önce İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat ve Erkan Can'ın hayvan gibi döktürdüğü "Çakal" isimli filmi izledim. Hasta oldum, deli beğendim. Vay arkadaş dedim, sonunda Türk sineması belli bir çizgide yapıtlar vermeye başladı.

Gemide filmini çocukken izlemiştim ve hiçbir şey hatırlamıyorum. Bir-iki gün içinde onu da tekrar izlerim. Bana Çakal tadında Türk filmleri önermenizi istiyorum. Serdar Akar filmleri haricinde bu tatta Türk filmi var mıdır?

bi de zeki demirkubuz izle sen denemeye değer.

  • rurouni  (31.08.11 05:29:58)
valla çakal filmi ayarında benim bildiğim yok. film biraz karambole gitti vizyonda ama bence de güzeldi. eski telefon kulübeleri, eski paralar, türk sinemasında pek alışık olmadığımız çekimler falan, bu küçük detaylar çok hoşuma gitmişti. nuri bilge ceylan'ın bir zamanlar anadolu'da filmi gelecek bir de, fragmandan sağlam bir şey olacağı anlaşılıyor. şu filmler var aklıma ilk gelen, beğenmezsen de erhan kozan'ın sonraki filmlerini bekliycen artık..

www.imdb.com

edit: çakal filmini referans alarak tavsiye etmeye çalıştım.
  • toshiro  (31.08.11 05:44:26 ~ 17:50:36)
çakalı izlemedim bilmiyorum nasıl bi film ama barda var fena film değil.

  • jjwa  (31.08.11 06:33:02)
erkan can'ın hayvan gibi döktürdüğü diğer filmler dar alanda kısa paslaşmalar ve takva

  • uykusuz her gece  (31.08.11 07:55:54)
tabutta röveşata, eşkıya, ağır roman.. bunlar sağlam filmler.

  • jerd  (31.08.11 12:27:47 ~ 12:28:19)
yazılanların hepsine +1. bu kadar küçümsemeyin türk sdinemasını, gelişmiş efektler vs. hala yok belki ama bir çok açıdan çok çok iyi filmler çıkıyor artık.

  • copadam  (31.08.11 12:38:04)
pardon
kaybedenler kulubü
cem yılmaz filmleri
  • lorenzen  (31.08.11 13:13:35)