Ermeni olaylaryla ilgili objektif bilgi alabileceğim fransızca site var mı?

Bir kaç günlüğüne bir grup fransızı gezdirmem gerekiyor, biliyorum ki konu dönüp dolaşıp Ermeni meselesine gelecek, bu konuyla ilgili objektif bilgi alabileceği -tercihen fransızca- bir internet sitesi biliyor musunuz? Çok detaylı olmasına da gerek yok, konu hakkında söyleyebilecek lafım olsun istiyorum. Wikipedia'dan baktım, yazan olaya direkt "Ermeni soykırımı" diye girmiş. Sizin kendi görüşleriniz yahut Türkçe başka kaynaklar da olur.. Benim bugüne kadar yaptığım araştırmalar şu yönde: Biz "Onlar bizi savaş sırasında yıkmaya çalışıyorlardı, biz de göç ettirdik" diyoruz, onlar "bilerek bizi öldürttüler" diyorlar, kime inanacağımı şaşırdım..

buyurun,

www.meb.gov.tr

ingilizce, almanca, fransızca
  • kurba kermit  (30.08.11 00:07:08 ~ 00:07:26)
o sitedeki bilgiler objektif mi şimdi?

  • siradan bir adam  (30.08.11 00:11:54)
tarihi bir konuda objektif site mi ariyorsunuz?:)

acin wikipediada okuyun bence.hem türkce hem fransizcasina,sonra arasindaki farki karsilastirin bir yoruma varin:)
  • serabetan  (30.08.11 00:30:04)
Benim bildiğim o tarihte 1milyon ermeni yoktu, ermeniler türk askerler eşliğinde ülkeden surulduler , yol uzun olduğu için öldüler , askerler öldürmüşde olabilir,, objektif bilgi bulmak zor,

Şu meb isinede güvenilmez çünkü biz yunanlılara karşı osmanlı hoşgörüsu işlerken okulda, yunanistanda osmanlı eziyeti,tecavüzleri işleniyor
  • utkucbkc  (30.08.11 11:55:37)