Şişe tıpalarını (koruyucu plastik tıpa) açmanın pratik bir yöntemi var mı?

Evde çok güzel şişeli yabancı voktalarım var. Şişeler bitmek üzere ve ben bunları su şişesi yapmak istiyorum. Cam şişeden su içmek ayrı bi keyif. Şişelerine de hayran kaldım kırmızı kırmızı. Ancak, malum hepsinin koruyucu kapakları var.

Bu plastik koruyucu tıpaları çıkarmanın pratik bir yöntemi var mı? Yani evde böyle yapabileceğim bir yöntem falan? Sıcak sudur, ne bileyim bıçaktır yardımcı olur mu bana bu konuda?

Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

oyle yapınca kapaklarını kapayamayacaksın ama o da var. kapakları plastık kısma yapıyorlar.

genıs agızlı pnseyle ya da kurbacıkla cevir cıkıyor.
  • bryan fury  (29.08.11 15:34:00)
binboanın kapak dişlerini cama yapmışlar 3 dakikada çıkardım az önce. ama absolutunkisini çıkaramadım bryanın dediğiki dişleri plastiğe yapmışlar cıkarırsan kapağı kapayamassın.

içinde cıkan cam bilyede çok egzantrk
  • seljax  (29.08.11 16:09:30)