20 000 karakter kaç sayfaya eşdeğer?

A4 boyutunda yazılacağı düşünülürse, 20 000 karakter kaç sayfaya tekabül etmektedir? Ve bu gibi durumlarda bunu nasıl ölçebilirim ben?

font boyutunun 11 olduğunu düşünürsek 6 sayfa tutar 7 ye de geçebilir diye düşünüyorum, wordde durum çubuğu var altta orda söylüyor kaç karakter olduğunu.

  • gaza gelen  (26.05.08 19:22:03)
yazı boyutuna göre değişir. Soru ilgnç geldi, denedim. 12 punto ile bir sayfada 85x50 adet karakter olduğunu gördüm. yani 1 sayfada 4250 karakter olabilir. 20000 karakter de 4.7 sayfa demektir.

değişkenleri tam olarak bilmek lazım. ben mesela word de 12 punto ile normal sayfa boşlukları bırakarak denedim. Ama yardımcı olması açısından, word de en altta satır ve sütun değerlerine bakınız.
  • orome  (26.05.08 19:25:24)
www.lipsum.com 'da ünlü lorem ipsum'dan istediğiniz kadarını generate edebiliyorsunuz. 20000 byte sanırım sizin için gerekli olan ölçü. bunu sonra word'e yapıştırıp düşündüğünüz formata (font tipi, büyüklüğü) getirirseniz kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

  • ref  (27.05.08 00:36:52)
word'de tools-word count ile ölçebilirsiniz. yazının belli bir kısmını seçip sırf orayı da ölçebilirsiniz.

  • 386 dx  (27.05.08 15:14:42)