çok mu sorunluyum?

20 yaşında er kişiyim. sevgilimle bir buçuk yıldır birlikteyiz.

ama bende tuhaf bir kıskançlık var, sanırım. hala onla buluşacağım zaman heyecan basıyor. midem bulanıyor bundan dolayı. south park'taki stan gibiyim anlayacağınız.

hadi bunu geçtim. twitter'a giriyorum, o bir şey yazmış oluyor. görür görmez daha okumadan yine aynı şekilde midem bulanıyor gibi oluyor. devamında çok sinirleniyorum niye böyle bilmiyorum.

bir türlü rahat olamıyorum. eskiden böyle degildim ne oldu anlamadım. ama son birkaç aydır durum böyle. ne yapmam lazım ciddi ciddi psikolog, psikiyatra gitmeyi düşünüyorum. ne bileyim anti depresan beni keser gibi

ilaca baş vurma hemen, psikoloğa git istersen,

benzer sebepten birkaç ilişki batırmışlığım var

şimdi olsa yapmam diyorum ama bilemiyorum yine:)

hatun gittikten sonra vay efendim bir dahaki sevgilime böyle yapmayayım diye üzüleceğine dikkatli davran.
  • hedep  (28.08.11 01:41:00)
hayır yani bundan önce böyle kıskanclıklarım yoktu. kıskanclıkta diyemiyorum buna çünkü kendimi yiyorum resmen. hastalık desem daha uygun

  • sormayageldim  (28.08.11 01:45:25)
aldatılmaktan çok mu korkuyorsun? hani sevgilinle, başka bir erkeğin diyalog kurması seni kusturacak gibi bir hava sezdim ben.

rahat ol dostum, o kız seni seviyor, kendine güven biraz, seçilmiş bir erkeksin sen. kimse alamaz senin elinden o kızı. ancak kendi isteğiyle giderse gider-ki ona da kimse birşey yapamaz, elinden birşey gelmez. kendine güvenirsen hem sen mutlu olursun hem kızı daha fazla mutlu edersin.
  • ruhibirbanyo  (28.08.11 01:47:45)
kendime güven konusunda sorunlarım olabilir. çünkü son zamanlarımda hayatımda seri şekilde başarısızlıklara uğradım... kız ise çevresinde sevilen sıcak kanlı bir tip. aldatılma korkum yok kesinlikle, fakat başka biriyle muhabbet etmesi bile beni zorluyor

  • sormayageldim  (28.08.11 01:50:35)
senin de farkında olduğun gibi, bir sorun yaşıyorsun anlaşılan. acil olarak psikolog-terapi önericem. gereken ilaç desteğini de (gerekli görürlerse) psikiyatra sevkederek şeyederler onlar.

oyalanma derim. kendi kendine geçecek bişeye benzemiyor bence. bu vesileyle iyi giden bi ilişkinin başını yersen, sonraları daha çok üzülürsün ve kötüleşirsin gibime gelmekte
  • delfina  (28.08.11 02:36:44 ~ 02:36:58)
"hayatımda seri şekilde başarısızlıklara uğradım... kız ise çevresinde sevilen sıcak kanlı bir tip. aldatılma korkum yok kesinlikle, fakat başka biriyle muhabbet etmesi bile beni zorluyor"

kızdan tarafta korkun olmadığını söylesen de buna paranoya denir. kızdan gelecek aldatılma korkunu dışarıdakilere aktarıyorsun. şöyle söyleyim: başka bir erkek gerçekten kız arkadaşına başka niyetle yaklaşsa bile kız arkadaşına güvendikten sonra bir sorun olmaması lazım.

sorun aşırı sahiplenme gibi gözüküyor ama değil. sorun paranoya. ne olursa olsun bunları kız arkadaşınla konuşman lazım. evet, buraya da yazdığın her şeyi anlat. anlayışlı biriyse sana en büyük yardımı o yapacaktır. hatta bir psikoloğa gidebilirsin. ilginç şeyler çıkacağından eminim.
  • hyu  (28.08.11 03:09:19 ~ 03:11:12)
kız arkadaşım sayesinde bu durumu fark ettim zaten. azar azar başladı işte. psikolok yolu gözüktü tamamdır... yardımcı olanlara gönülden teşekkür

  • sormayageldim  (28.08.11 03:13:24)
kız arkadaşın sosyalleşiyorsa gitgide,bu durum baş gösterir..biraz da kendini onun muhattap olacağı erkekleri düşndüğünde kasıyorsundur..geçici şeyler fazla takma

  • hll4747  (28.08.11 03:47:44)