Niçin Blog Okuyorsunuz

Şuradaki (git: sosyalmedya.co) habere göre dünyada en çok blog okuyan dördüncü ülke olmuşuz. Siz blog okumada dördüncü olan ülkenin insanları olarak niye blog okuyorsunuz, bu bağlamda en çok hangisini beğeniyorsunuz?

ben aslında pek bakamıyorum ama bloglar yapıları itibarıyla güncel ve sıkıcı olmayan içeriklere sahipler. hem dünyadan haberiniz oluyor, hem de arkadaşlarınız olabiliyor. mesela benim sevdiğim bir blog şu: garajimdakiejder.blogspot.com

  • kisa bisey olsun istemistim  (27.08.11 18:16:26)
gerçekten ben de merak ediyorum. niçin blog okuyorsunuz?
bana saçma geliyor blog takip etmek. belki takip edilecek denk gelmemiştir. dizüstü edebiyat kitaplarını büyük bir zevkle okudum ama yazarların bloglarında 5dk. dayanamadım. aynı şey sözlük yazarları için de geçerli...

ben olsam kendi blogumu okumazdım. o yüzden yazmıyorum da. daha doğrusu başlıyorum, 3-4 yazı sonra bırakıyorum.
ben de merak ettim niçin okuyorsunuz?
  • nickini vermek istemeyen uye  (27.08.11 18:24:34)
ben ekonomiyle ilgileniyorum. duzenli takip ettigim yabanci agirlikli olmak uzere 25-30 kadar saglam, bana bir seyler katan blog var. bilgi aldigim icin, pozitif bir bilimle alakali oldugu icin takip ediyorum yani. normal, senin benim gibi birinin yazdigi takip ettigim blog yok.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (27.08.11 18:40:18 ~ 18:40:36)
ben hiç birini takip etmem sayılır ama bi blog buldum mu oturur bi gecede bütün yazıları okurum :)
bi de bu istatistik neye göre yapılmış o da önemli
mesela türkiyede haber siteleri wordpress, kişisel siteler wordpress, her şey wordpress. sen gidip bunları da blogdan yazarsan değil 4., 1. olmamız lazımdı
  • egomanyak  (27.08.11 19:12:00)
blog okunmuyor takip ediliyor, resimlerine bakilip cikiliyor.

  • jackofalltrades  (27.08.11 20:24:56)
ben hiç blog okumuyorum. istatige katkım yok yani.

  • rurouni  (27.08.11 21:18:26)
bir blog yazarı olarak cevaplıyorum:
facebook, twitter vb sosyal mecralarda geçirdiğim zamanın haddi hesabı yok. oralarda bilgiye direk ulaşamıyorum. oysa blog adresleri belli temalar çerçevesinde bilgi sızdırabiliyor. gerek doğru gerekse yanlış. bol alternatif olduğu için neye inanacağını seçebiliyorsun. ve tutulan kişisel blog adreslerine karşı bir sempatim var. özellikle kalemi eğlenceli arkadaşlar acaba ne yazmış diye merak edebilip okuyabilirsiniz.

mesela benim blog adresimi normal biri sadece bir kere bakar, okur ve gider. çünkü bir bilimselliğe ışık tuttuğu yok. oldukça kişiselleştirilmiştir.

(git: www.yazaratar.blogspot.com)
  • yazaratar  (19.08.12 02:48:41)
ilgimi çeken şeyleri öğrenmek için, gündemi takip etmek için..

  • pinkket  (27.10.12 01:40:06)
Her blog yazarın iç dünyasına bir kapıdır. Bu yüzden. Farklı tarzı farklı fikirleri vardır. Sebepleniriz diye. Şahsen

  • Agnahie  (27.10.12 01:43:40)