gözlük aldım, yanlış yapmış beyinsizler!

merhaba,

uzatmıyorum ve dalıyorum;

ya millet ben takarım böyle şeylere. bu ülkede kalifiye eleman yokluğu, bir işi yapanların özensiz, saçma sapan, kıytırık yapması beni deli ediyor. dün öğrenci halimle 200 lira verdim bir gözlük aldım çerçevesiz. adamlar vidaları yanlış monte etmişler galiba cama. yani sadece sağdaki cam sanırım. sorun şu ki; sağdaki cam soldakine göre daha aşağıda. 1 milim, yarım milim de olsa sorun yaratır mı bu? gidip ''sağdaki camı değiştirmenizi ve soldakiyle aynı yapmanızı istiyorum.'' diye kafalarını ütüleyeyim mi? ne dersiniz? şimdi ''rahatsız oluyor musun?'' diyeceksiniz. şöyle ki; göz numaram ilerlediği için yeni gözlüğe alışma süreci var. hafif bir rahatsızlık var ama camın aşağıda olma sorunu mu yoksa alışma süreci mi emin değilim? alıştım bile diyebilirim. ama rahatsızlık olmasa bile ben takarım, sorun ederim böyle yaptıkları için bu beyinsizlerin. özellikle bu konuda uzman kişilerin cevapları ('açık ve net sorun yaratır gidin' veya 'bir şey olmaz dert etmeyin' vb.) benim için belirleyici olacak. teşekkür ederim şimdiden...

bi şey olmaz alışmışsınız zaten. ama içimde kalır diyorsanız gidin söyleyin,söylenin. içinizde kalmaz en azından..insan böyle şeyleri içine atıyor,sonra en olmadık yerde en olmadık kişiye patlıyorsunuz.

  • cccbehzatccc  (27.08.11 17:32:40)
yeni camları doktora götürüp kontrol ettirseniz iyi olur. sorun varsa o söyler ve siz de adamlara buna dayanarak rahatça çemkirirsiniz, yaparlar da... sorun yaratmayacak olsa da rahatsız eder tabii.

  • tedirginlik hucresi  (27.08.11 17:45:29)
cercevesiz gozluk yapanlar ozensiz olur genelde, evet. yegenimin cercevesiz gozlugunde iki cam arasi kopruyu bir 15 derece egimle vidalamislardi camlara. ama insan alisiyor, dert etmeyin derim.

  • thunder thunder thunder thundercats  (27.08.11 17:45:54)
ben de takarım böyle ufak tefek şeylere ama bu göz

gözde odak noktası önemlidir, camı kesmeden takmadan önce ispirtolu kalemle odak noktasına işaret koyarlar falan

ama siz bir milim demişsiniz, bir milimse belki bişey olmaz ama dışarıdan bakınca bariz fark varsa düzelttirebilirsin

he kaldı ki yok ben değişmem derse de 200 liralık gözlüğün tek camı yaklaşık 50-60 tl dir(ben de yeni gözlük aldım ordan biliyorum ) fiyatı indirtebilirsin
  • technicalte  (27.08.11 17:46:19)
"böyle durumları biçok kez hallettim istediğimi yaptırdım" diyorsan bence düzelttir. yok laf anlarlarmı bilmem dersen boşyere canın sıkılır

  • neysene  (27.08.11 17:50:17)
bn olsam adam gibi yaptirdim. 200 tl vermisim boru mu adam gibi yapsin ibneler ya işleri ne.kafa sikmen lazım haci. dahA Xcok yazardımda anladn sen.

  • all girls dream  (28.08.11 01:10:46)