Room for rent for female foreign students. Mecidiyekoy - 650L

TRL650 / - Fully Furnished in Mecidiyeköy, in the heart of Istanbul

will be available in this month (2011-09-02)

for female students who wanna live with local...

I'm a local, female, 37, working mom (in Telecom) living with his 7 years old son.

I wanna rent one of my room in my 3 rooms flat, especially to female graduate students.

The room is in Mecidiyeköy; just steps to everywhere.

İts distance is just 5 minutes to MECİDİYEKÖY metro bus or MECİDİYEKÖY,GAYRETTEPE metro station and BEŞİKTAŞ ferry boat ship station.

İts nearby Beşiktaş, Şişli,Taksim, Eminönü everywhere.

Direct bus every half hour to Eminönü...

Taksim is close, you can go there by metro it takes 7 minutes

So its perfect for all students going to

Bahçeşehir, Yıldız Teknik Üniversity,Galatasaray Üniversity,

Haliç Üniversity

Marmara Üniversity and Yeditepe Üniversity...

İstanbul Üniversity,Haliç Üniversity,İstanbul Ticaret Üniversity...

The price is perfect for this location.

There are Burker King, Mc Donalds, Cinemas ,Cafe & Restaurants adn Astoria Mall...

It includes all bills and services and amenities in your room

Silicone, orthopedic and down pillows and IKEA bed.

Wireless internet access (free)

Launder service (free)

I am a good cooker if you want dinners its negotiatable...

Please I would rather prefer to live wi,th non-Smokers and pets are not allowed in the House

You may contact with me via mail eminedilekcpa@hotmail.com

Ali Sami Yen Sok . Müge Apt No 13 D:23 Mecidiyeköy

ne disiyim, ne turkiye'de yasiyorum, ne de istanbulun gobeginde eve ihtiyacim var ama bir ilan koyacakken gozum takildi?
ya madem cook'a cooker, negotiable'a negotiatable, laundry'e launder it's e its, vb diyorsunuz, bu yabanci dil ilan neyin nesi? wanna nedir yaw? bu cnbc-e lerden mi ogreniliyor dil artik?
I'm a local, female, 37, working mom (in Telecom) living with his 7 years old son. burda cumleye bayan olarak girip erkek olarak cikilmis. kil adamin tekiyim. kotu de niyetim yok hani. diyorum ya gozum takildi ve merak ettim. burayi turkce bilen yabancilar mi okuyor anlamadim bak gece gece... ben ilanimi gireyim en iyisi. 650 iyimis ama bu arada. fimeyl olsam direk kiralardim. IKEA yatak degil de good cook olarak IKEA Sweedish Meatball yapiyorsaniz bir de, kesin!
takildim oyle kusuruma bakmayin. isterseniz ibranice girin canim ilani, bize ne.:)
  • irukandji syndrome  (27.08.11 08:24:38)
ya "İ" varya İ killing me softly o derece

  • jack of shades  (27.08.11 12:41:21)
I am a good cooker derken güzel bir tencere olduğunuzu belirtiyorsunuz bilmem farkında mısınız?

Do you negotiate for the cooker or dinner? Was just wonderin...

İ character is killing me softly also..

and somebody else's lover demiş cem yılmaz
  • bonjurkes  (27.08.11 13:40:02 ~ 13:40:52)
Üniversity i de unutmamak lazim İts

  • utkucbkc  (27.08.11 15:33:30)
ingilizceniz şahaneymiş 37 yaş bayan

  • morisnayman  (28.08.11 08:22:32)
hadi itiraf edin, herkese eglence cikti:)

  • irukandji syndrome  (28.08.11 10:06:12)
Burker King'e kimse takılmamış hayret.

  • foreigner  (30.08.11 13:39:37)
hello i am from croatia kebab is very good you are very lucky as you have a chance to live in istanbul greetings from split!!! :):):)

ama iyi taktikmiş ha bu da.
  • der meister  (30.08.11 14:11:04 ~ 14:11:14)
Arkadaslar, bir tanidigin gonderdigi maili copy-paste ettim. Tatile ciktim, geldim ki neler donmus:) Nasil bir kafa anlamadim. Kadin evinin bir odasini bayan ogrenci veya yeni mezuna kiralamak istiyor. Fiyat da cok dusuk degil. Kendisine, Erasmus ile Istanbul'da bulunan ogrenciler ilgilenebilir dedim, Ingilizcesi yettigi kadar ilani yazip gonderdi, ben de burada paylastim. Tanidiginiz bir ecnebi varsa forward edin, emin olun, dalga gectiginiz bu kusurlar onlarin gozune batmayacak. Bu kadar tribe gerek yok.

  • algoritmik uzay nalburu  (05.09.11 01:29:27 ~ 19.09.11 23:27:28)