durup dururken bozulan cihaz gerginliği: HDD!

1 hafta önce WD elements 2TB aldım. 3,5'' kendileri. arkadaşıma verdim film attı bir sürü, bugün de işyerindeki bilgisayarından bana gösterdi ne var ne yok. gayet sorunsuz açıldı falan. eve geldim, taktım pc ye gördüğünü belirten ''dıdım'' sesi geldi ama arayüzde görünmüyordu. bir iki defa takıp çıkardım. yine aynı şey. ses geliyor, görüntü yok. 3 ya da 4. deneyişte artık ses de gelmiyordu, görmüyordu yani. bilgisayar>yönet>disk yönetimi yaptım ordan belki görürüm diye ama mantıksız. nefret ediyorum başıma böyle şeyler gelmesinden, ağlıyorum gibi şu an, yardım edin lütfen. virüs müdür acaba?

edit: usb ler 2.0 bilgisayar dizüstü, işletim sistemi vista. kabloda sorun olduğunu sanmıyorum, başka kabloyla denedim. başka pc'de deneyeceğim birazdan.:/

Merhaba, hemen sorun etmeyin belki usb 2.0 bağlantı yerine 1.1 arayüzden bakıyorsunuzdur. Eğer mümkünse doğrudan anakartın arkasındaki usb girişlerden birine takın cihazı işletim sistemi ne bu arada? İkinci olarak bazı durumlarda raw disk olarak görünebilir bilgiler böyle bir durumda format atmayınız. find and mount (findandmount.com) programı ile ulaşabilirsiniz. ya da veriler çok fazla değilse yedekleyebileceğiniz bir yerler varsa, puppy linux ile sisteminizi açıp eğer görüyorsa usb hdd'nizi oradan diğer hdd'ye atabilirsiniz.
puppy linux için çok fazla şey bilmenize gerek yok: puppylinux.org

  • us file  (26.08.11 18:09:28 ~ 18:09:42)
1 hafta önce wd green 2tb aldım ve aynı şey benim de başıma geldi. kabloyu iyice oturt ve biosta görmeden bilgisayarı açma. ayrıca bende gördüğü halde formatlamamı istedi içinde 1 tb veri varken sonra yeniden başlatınca scandisk yaptı ve düzeldi. yeni kablo siparişi verdim. umarım yapmaz.

  • hoot  (26.08.11 18:09:49)