İsim Hakkı - Patent

Şimdi efendim bizim bir tane pansiyonumuz var adı X.
Başka bir otel daha var (bizimkinden büyük olduğu için otel dedim), oranın da adı X.

Bana dün bir telefon geldi karşıdaki, işte bu isim hakkı bize aittir kullanamazsınız gibi şeyler söyledi. Değiştirmemizi istiyorlarmış.

Şimdi;

1- Doğru söyleyip söylemediklerini nereden anlarım ?
2- Bu işler nasıl yürür, isim değiştirmek zorunda mıyım eğer patent-isim hakkını aldılarsa ?

Eğer konuyla ilgili arkadaşlar var ise, özel mesaj atabilirim hani bakacağınız yerler vardır vereceğim isim ile ilgili fln. Durum biraz acil, yasal işlem başlatırız gibi şeyler dedi. Tırstım açıkçası

Eğer isim hakkı almışlar ise bu durumda isminizi değiştirmeniz gerekecektir.İsmi özelden gönderirseniz daha ayrıntılı düşüncelerimi paylaşabilirim.

  • ernest everhard  (26.08.11 14:30:20)
marka olarak eğer ismi tescil ettirdilerse, siz kendi olası önceki kullanımınızı öne sürüp söz konusu markaya hükümsüzlük davası açıp da markayı hükümsüz kılana kadar baskınagelip tabela da indirebilirler, dava açıp maddi-manevi tazminat da isteyebilirler, marka tecavüzünden ceza almanızı da sağlayabilirler.

  • vejeteryan vampir  (26.08.11 15:09:45)
www.tpe.gov.tr sitesinden marka araştırma kısmına mevzubahis ismi yazarak tescil durumunu kontrol edebilirsiniz. siz onlardan önce tescil ettirmediyseniz, vejeteryan vampir'in cevabında belirttiği durumlarla karşılaşabilirsiniz.

  • pseudovector  (05.10.11 12:08:49)