Gumruge takilan malzeme nerden alinir?

Amerkadan DHL ile gelen pakedim gumruge takildi. Aslinda eve geldikten sonra tekrar geri toplayip gumruge taktilar da neyse, sonuc olarak gumrukte.
DHL'ye islem yaptirmak istemiyorum. Kendim ceksem mali nereye gitmem gerekiyor? Nerden alacagim nerden islem yapacagim?

3. cevaba bi baksana:

www.hobbyrc.com
  • compadrito  (25.08.11 18:50:52)
Guzel bilgiler tesekkur ederim ama ben mekan olarak nereye gidecegimi soruyorum havaalani mi nerede oluyor bu isler?

  • mabl  (25.08.11 19:07:01)
DHL'ye bi telefon cak, onlar soylerler sana.

  • compadrito  (25.08.11 19:34:47)
topkapi diye biliyorum gumruk
g.co

  • chavezding  (25.08.11 20:37:27)
dhl ile geldiyse bu paket yeşilköydedir ve oradan gidip siz alamazsınız.

mekan olarak bir yere gitmeyeceksin. dhl'in kendi gümrükleme firması var. onlar sana gerekli evrakların listesini yollayacak. evrakları doldurup, gümrük işleri için vekalet vereceksiniz. malı çekip size verecekler. standart prosedür bu yaklaşık min. maliyeti 650 tl.

eğer paket posta aracılığı ile gelse ptt nin topkapidaki merkezinde olurdu.
  • orpheus  (25.08.11 21:28:32)