şemdinli aktütün karakol saldırısı ile ilgili

sözlükte bu saldırıya ait bir video paylaşılmış.

videoya göre saldırı gün ışığında başlıyor ve hava kararıncaya kadar devam ediyor.

bu karakola en yakından hava desteğinin gelmesi 15 dakkadan fazla sürmemesi gerekiyor bence. yanılıyor muyum?

internetten rakamlara bakınca 23 teröristin öldürüldüğü yazıyor, o konumdaki bir karakolda verdiği zaiyattan fazla terörist öldürmesi de sanırım başarı.

görüntüleri izliynce karakolun saldıraya karşı herhangi bir mukavemet göstermediği anlaşılıyor. daha sonra şiddetleniyor, ayrıca teröristler doçka da kullanıyorlar düşün artık. bi de şu son ışık koşaner in ses kaydını dinlemeni tavsiye ederim.

  • uykusuz her gece  (25.08.11 18:28:29)
en yakin helikopter ussunun nerede oldugunu biliyor muyuz ki 15 dakikadan fazla surmemesi gerekir diyorsunuz? bence oradaki en buyuk sorun sinirin iha'lar ile dogru durust izlenememis olmasi ve karakolun pusuya dusmeye yatkin bir arazide olmasi.

  • tom riddle  (25.08.11 18:35:42)
en yakın helikopter üssünün ingilterede falan olması lazım sabahtan akşama kadar gelmemesi için, ihmalkarlıktan başka bişey değil, en az o saldırıyı düzenleyen orospu çocukları kadar suçlular yani .

  • nabruknabruknabruk  (25.08.11 18:40:01 ~ 18:42:59)