Ders, Kredi, Okul, Yüksek Lisans vs. Bi açıklarsanız sevinirim.

i54.tinypic.com
i52.tinypic.com
i51.tinypic.com

Merhaba,

Şu kredi konusu nedir ne değildir bilgi verirseniz çok sevinirim. Okulumuzda bizim için hala aktif eğitim uygulanıyor fakat sistem kaldırıldı, biz de haliyle bu kredi nedir kümülatif nedir bön bön bakıyoruz, e bir çok okulun da yüksek lisans başvuru şartları altında notunuz en az 2.50 olacak vs vs ibareler yer alıyor.

Screenler 1. 2. 3. ve 4. sınıfı gösteriyor ben 4. sınıftayım daha sene başlamadı aktif eğitim olduğu için alttan üstten ders alma verme gibi bir durum yok.

1. sınıf geçme notum 79
2. sınıf geçme notum 72
3. sınıf geçme notum 76

Bana anneye anlatır gibi açıklayabilir misiniz, böyle böyle hesaplanıyor hatta benim derslerim üzerinden örnek olarak yapabilirseniz süper olur.

Bir de 3. sınıfın bu notlar içine katılmamış olma olasılığı var mı ? Bana biraz öyle geldi de.

Teşekkürler

O başvuru şartlarında bir de okulun kedni döüştürmesi kullanılmaz, Yök'teki sistemle biz dönüştürürüz denir. Ya da 100'lük sistemde şu olmalıdır diye belirtilir.

  • 44  (24.08.11 11:04:12)
evet 100 lük de belirtmiş bazıları fakat benim anlamadığım, bizim senelerin ağırlığı mı farklı ? bir de kredi hesabı doğru mu ? dediğim gibi 1 sene katılmamış olabilir mi ?

  • saiko  (24.08.11 11:08:30)