[]

alevli güç kaynağı

Elimde içi geçmiş bir pc var, birincil amacı internetten deli gibi download etmek, 7/24 çalışması gerekiyor yeri geldiğinde, işi zor tabi.

Güç kaynağı da bir o kadar dandik, Frisby mi ne, gayet iyi çalışıyor ama iki sorusu olacak

1-) üstündeki fanı yağlamak durumunda kalıyorum çünkü dönmekten vazgeçiyor, eğer fan çalışmazsa, yamulmuyorsam, içindeki transistörler vs nin olduğu karttan gacır gucur sesler geliyor, eğer fan çalışıyorsa bu ses yok. Bu ses fan hiç dönmediği sürece ve eğer yeterli soğutma olmuyorsa oluyor, yani devreden mi fandan mı tam emin değilim.

2-) malum havalar sıcak, ben güç kaynağını kasadan söküp kasanın üstüne koydum, fan kısmı da havaya bakıyor güç kaynağının, böyle durmasında bir sakınca var mı? kasanın olduğu yerin etrafı çevrili olduğu için çocukcağız pek hava alamıyor da

 
abi psu'ya bu kadar can cekistirip neticede gocerken yaninda baska seyleri de goturup buyuk zarara yol acmasini beklemektense ortalama bir power supp. alsana?

altindaki fanin amaci onu sogutmak neticede. disarida durmasinin size zarari olabilir. herhangi bir elektrik kacagi, sallanti vs durumunda yangin cikma riskini artirir. bunun disinda bilgisayara bir zarari yok.
  • entrapmen  (24.08.11 01:37:00) 
ramin yanar ram alırsın
anakartın yanar anakart alırsın
ekran kartın yanar ekran kartı alırsın

güç kaynağı yanar, işte o zaman yeni bir bilgisayar alırsın.
güç kaynağı şakaya gelmez.
  • erobur  (24.08.11 07:24:59) 
Güç kaynağım 2 kere yandı, ikisinde de beni de yaktı. İlkinde anakartı da götürdü, ikincisinde anakart artı usb portlarına bağlı olan elektronik donanımlara da zarar verdi. Bir daha psu'dan en ufak olumsuz sinyal alayım anında değiştireceğim.


  • kimlanbu  (24.08.11 08:41:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.