[]

KPSS kursu? ya da kitapla hazırlanmak?

Ankara'da, mümkünse Ümitköy-Çayyolu civarında (ama uzakta olsa da olur) bildiğiniz, memnun kaldığınız KPSS kursu var mıdır? Ya da en azından şunu da söyleseniz olur: Bu kurslar ortalama kaç para isterler? Ve kayıtlar mayıtlar ne zaman başlar, kurs ne kadar sürer?

Ya da.. oturup evde kitaplarla, test çözerek falan mı hazırlansam?


 
o tarafları da hiç bilmiyorum ki. duymadım yani orada kpss kursu. genellikle ekim ayında başlıyorlar. ve ekim ayına yaklaştıkça fiyat artıyor. şu aralar genel kültür&yetenek 1000-1100 lira civarında. peşinde biraz daha indirim var. isim yapmış, öğrenciye doymuş yerler daha pahalı. ihtiyaç, murat mesela. memurlar.net'ten takip ettiğim kadarıyla olumsuz yorumlar var.

evde çalışarak da olabilir ama sağlam bi disiplin istiyor. kendi kendime yapamadım şahsen. ama başaranlar var. bilemedim.
  • peren perengil  (23.08.11 01:32:11) 
kpss için kurs gereksiz bence. evde çalışmanı tavsiye ederim.


  • 45litre  (23.08.11 01:32:13) 
kpss kursuna gitmeyi çok gereksiz görüyorum.kendim de gitmedim.geçen yıl 89 puan aldım.kursa gitmek kendini rahatlatmanın,elimden geleni yaptım,çabaladım demenin bi yolu bence.genelde kendi başına düzenli çalışamayan kişiler gitmek istiyor disipline olmak açısından.öyle bi problemin yoksa kendin çalış derim.


  • guess  (23.08.11 02:49:54) 
olay sana bağlı. kendin oturup bi şeyler çalışamıyosan yani azmedip popoyu kırıp test filan çözmezsen zaten o işi unut. eğer gk gy için hiçbi şey hatırlamıyorum hem gideyim hocalar anlatır kaynağım olur filan diye düşünürsen işe yarar kurs. ama azimli bi insansan oturup rahat rahat evinde kastırabilirsin. genelde bunu pek kimse başaramaz ben dahil. madem ankara'dasın bi kütüphaneye filan gidebilirsin çalışmak adına. çünkü bi dolu kaynak var eğer az biraz araştırıp o kitapları alır ve kendine program yaparsan o işi dersanesiz halledersin ama dediğim gibi bunu çoğu kimse pek başaramıyo dersanelerin tetikleyici bi gücü olduğu aşikar. akabinde gk gy kursları bin lira civarlarında, tabi a kadroları mı yoksa öğretmenlik olayı mı orasını bilmiyorum istedğin nedir ona göre değişir. a kadrolar istiyosan 3bin 4bine yaklaşık ücretleri, eğitim olayını bilmiyorum. öneri olarak murat, sadece gk gy ise pegem, yaklaşım filan bunlar aklıma gelenler. eğitimde hangisi iyi ona eğitimciler cevap verir heralde.


  • karacigerim vur kadehlere  (23.08.11 02:51:14 ~ 02:52:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.