üniversite bürokrasi işleri vs vs

şimdi bir bölümde okunuyordu, bölüm habersiz terk edildi. şimdi başka bir bölüm kazanıldı. bu er kişinin ne yapması gerekiyor?

soru 1: diploma işi ne olacak ?(nasıl bir yol izlenecek)
soru 2: askerlik olayı gibi bir şey var mı ?(ilk üniversiteyi lise biterbitmez kazandım 2 sene önce idi)
forum.donanimhaber.com
şurada bir şeyler okudum ama tecrübelilere sormak istedim.

eski üniversitenize gidip kaydınızı sildireceksiniz. böylece lise diplomanızı alacaksınız. ardından da yeni üniversitenize gidip kaydolacaksınız.

askerrlikle ilgili bir sorun yok.
  • mahone  (22.08.11 22:00:45)
unutmadan: hala kredi yatıyor bana. 7 aydır felan bu işler ne olacak

  • un  (22.08.11 22:02:03)
1)bölümünün öğrenci işlerine gidip dilekçe vericeksin. iliğini kesmek için. sabah gitsen öğlene en geç işin biter.
2)askerlik şubesinden alırsın tecil kağıdı.

eğer okulda kaydın duruyorsa kredi yatar. okula gelmiyorsun diye yatmamazlık etmez. şu an ki üniversiteyle ilişiğini kesip, yeni kazandığın okula kaydını yaptırdıktan sonra kyk'a dilekçe yaz. şu okul şu bölümde okuyordum. şu bölüme geçtiğim için kredimin naklinin yapılmasını talep ediyorum diye. ekinde de yeni kayıt olduğun okuldan aldığın öğrenci belgesi olacak.
  • sokak cocugu  (22.08.11 22:57:56 ~ 22:59:46)