Vpn ve Open Vpn Üzerine 1-2 Soru

Merhaba sevgili duyuru üyesi...

Ücretli bir vpn sağlayıcısından hesap aldım. Yurtdışı. Maksadım vpn kurmak değil ama.

İstiyorumki ben kendi ip bilgimle değilde bağlandıgım vpn ağın bilgileriyle nette gezeyim.

Hesap aldıgımda gelen drektifler dogrultusunda, open vbpn yazılımını kurdum ve config dosyalarını tanıttım, yeni bir network adaptor eklendi pc me normal kendi ethernet kartımın yanında, güzelce ip adresi aldı ve bağlandıgım sunucudan dolayı 10 mb baglantı gösteriyor. Su anda networke dahilim yani.

Ama ben hala ip sorguladıgımda kendi ip adresimi goruyorum. İstiyorumki tüm network trafiğim vpn ağ izerinden yürüsün, ne yapmam gerekir?

Teşekkürler

tarayıcının proxy ayarlarından open vpn için ayarları yaptın mı? port girmece falan

  • bonjurkes  (21.08.11 23:10:30)
@bonjurkes

Hayır böyle birşey yapmadım. Gerekli oldugunu su an anladım bakıyorum. Detay verebilirmisin acep ?
  • mauro eterna  (21.08.11 23:12:08)
araştırmanız gereken 'tunneling'

  • karadas  (21.08.11 23:26:30)
tunneling daha farklı bişi sanırım.. yeni ağa bağlan diyerek windowstan yeni bir vpn bağlantı olşturdum ve bu şekilde çözdüm ilginize teşkkürler.

  • mauro eterna  (21.08.11 23:51:06)