smartdisk 2.5 backup hdd - çalışıyor görünüyor ama açılmıyor

Merhabalar,

Şimdi benim bu akıllı bıdık harici harddiskimi en son laptopta çalıştırdım, donanımı güvenle kaldır deyip arkadaşıma verdim fakat o çalıştıramadı. Ondan sonra hangi bilgisayarda denediysek de çalışmadı. Usb girişini yaptıktan sonra ışıkları yanıyor, çalışıyor gibi reaksiyon veriyor fakat hiçbir suretle bilgisayarımda görünmüyor, nereden ulaşacağımı bilemiyorum kendisine. Durumu çözemedim, farklı kablo falan da denedik olmadı. Napmalı, ne denemeli dersiniz?

amaç içindekileri kurtarmaksa kasayı açıp masaüstüne bağlayıp kurtarabilirsin. muhtemelen sorunda kasadadır, genelde hdd'de sorun çıkmıyor, 2.5"lik bi kasa alırsan, pek pahalı diiller zaten, sorunun kalmaz diye tahmin ediyorum. tabi garantisi bitmiştir diye düşünerekten konuşuyorum. bitmediyse gönder garantiye ama onlar içindekileri kurtarmıyor.

  • inbiziddid  (20.08.11 17:46:43)
kasayı açıp masa üstüne nasıl bağlayabilirim peki?

  • aitlik eki alamayan  (09.09.11 19:34:02)
açmadan önce bilgisayarınız bir ubuntu cdsiyle açıp öyle bakmayı deneyin. en azından verilerinizi kurtarırsınız.

  • inheritance  (09.09.11 19:47:12)