torrent indirmece

Torrentten çektiğim kocaman bir dosya ile ilgili bir sorun yaşıyorum, sebebini de bulamadım bi türlü.

Uydunetin 1 mb lik bağlantısını kullanıyorum, yani normal şartlarda tüm downloadlarım 120 kb/s sınırına dayalı bir şekilde gerçekleşiyor, şu indirdiğim torrent de öyle mesela.

Ama son 24 saattir hızı sürekli değişiyor ve 30 un üzerine çıkmıyor, Seeder sayısı 470 ve utorrent bunun 32 tanesine bağlanmış, peerlar da 3007 içinden 1 ine bağlı.

Port sorunu var ama hala indirebilirsin diyor, zaten port sorunu olduğu halde 120 kb hızla falan da indiriyordum normalde, altta yeşil tik var.

Şimdi 90 a çıktı ve tekrar 20 ye indi, ne yapsak acep?

bi peerları kontrol et bakalım, bence ordak bi kişinin upload hızı çok yüksek ve sen ona bağlanıp indirip kopuyosun arada sırada.

ya da uydunet bu sonuçta normaldir deyip geçilebilir bi sorun var ise eğer.
  • saiko  (20.08.11 11:52:35)
koskoca eşler listesinde 4-5 kişiden indiriyor, tek bir kişi yüksek hızla seedliyor ve o kişiden de arada sırada kopuyorum sorun aynen bu.

geri kalanlar 0.1 falan gönderiyor ama listedeki ortalama 20 kişiden hiç bir indirme ya da gönderme olmuyor.

bu durumu nasıl çözebilirm peki?
  • bonjurkes  (20.08.11 12:30:18)
peer sayısı seedin 8-9 katı olduğu iin gayet normal, tracker listten en çok peer olan trackerı silin belki artar hızınız, dht local peer vs lere de bakın bazen onlarda da gereksiz sayıda peer oluyor...

onun dışında yapabileceğiniz birşey yok...
  • nucleon  (20.08.11 13:05:21)
dht ve peer exchange i kapattım ikisinde de 500 - 1000 arası peer vardı 8 tane seeder olmasına rağmen.

  • bonjurkes  (20.08.11 13:26:29)