Soda sorunsalı

En doğal, el değmemiş, işlemden geçmemiş sodayı içmek istiyorum ama her markanın soda tanımı başka. doğal mineralli su, doğal maden suyu, daha neler diyorlar bilmiyorum. hangisi en doğalı, kaynağından doldurulanıdır?
bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen.

beypazarini tavsiye ederim... (istekleriniz dogrultusunda)

  • thunder thunder thunder thundercats  (20.08.11 04:27:03 ~ 04:27:33)
teşekkürler.
peki beypazarı bulamadığım durumda hangi vasıfla arayacağım ben bunu?
doğal ????? su
xxxx'li doğal soda gibi.
  • 9kuyruklukedi  (20.08.11 04:28:44)
"maden suyu" en temel ifade diye biliyorum, yamulup kırılıyor da olabilirim.

  • karlmarx  (20.08.11 04:30:24)
hocam git afyona hamamlarda (oruçoğluydu sanırım) musluktan akıyor en doğal katkısız saf hali daya ağzını iç yada söyle giden bi yakınına doldurup getirsin. ama asit masit katkı olmadığından içebilir misin bilmem.

  • ucan pirasa  (20.08.11 04:33:43)
her türlü içerim :)

  • 9kuyruklukedi  (20.08.11 04:35:56)
suraya bir bakin:
www.masuder.org.tr

  • thunder thunder thunder thundercats  (20.08.11 04:38:35)
valla çok deneyimli değilim ama 3-5 tane denedikten sonra en güzelinin bim'deki olduğuna karar verdim.

  • take me rufee  (20.08.11 04:43:09)
link çok işe yaradı, teşekkürler.
soda yapaymış, mineralli su doğalmış.

  • 9kuyruklukedi  (20.08.11 04:44:43)
soda yapay derken, en fazla birazcık karbondioksit vardır. zarar gelmez yani.

sodaya gelince, kızılay almayın. kesinlikle almayın. sırma veya beypazarı diyorum.

ben günde en az 2 tane tüketen adamım. ama hep önce bardağa limon sıkar, sonra dökerim sodamı. yani sade soda içmeyeli aylar oldu. o bakımdan geçerli olmayabilir tercihlerim.
  • cotillard  (20.08.11 06:22:06)
@cotillard , ben kızılay seviyorum ya, niye almayalım ki kızılay sodası

  • otebostan  (20.08.11 07:57:09)
kızılay iyidir ya. ben de çok seviyorum.

  • sen git ben geliyorum  (20.08.11 09:16:28)
açılın, soda eksperiyim.
beypazarı iyidir
kızılay daha iyidir, yumuşaktır
şok'ta da sodabant var en çok onu sevdim nedense, içerken zorlamıyor insanı
sırma fena değildi, bozdu

onun dışında en doğalı diyorsan eskiden bazı kahvehanelerde görüyordum, büyük depozitolu şişelerde maden suyu satılıyor, eğer su karıştırmıyorlarsa kaynaktan direk geliyorsa en iyisi odur.
  • dieselsingle2  (20.08.11 10:34:23)
soda ve maden suyu çok farklı şeylerdir. soda içine karbondioksit basılmış sudur, sadece geğirtmeye yarar ve doğal değildir. doğal olan maden suyudur ve mineralli su olarak doğadan çıkıp içine gaz basılır. her firmanın doğal mineralli laynağı farklı olduğundan tadları farklıdır ve ayrıca her markanın içine bastığı gaz oranıda farklıdır. en gazlı olarak piyasada beypazarı mevcuttur ve keskin bir tadı vardır. piyasa lideridir ayrıca. en iyi maden suyu markaları ise, beypazarı, kızılay, sırma, özkaynakdır. tabii bunlar modern şartlarda fabrikalarda üretilir.

  • oscar  (20.08.11 10:57:08)
abi kızılay'a limon sıkıyorum, afedersin abdest suyu gibi oluyor. canlılığı kalmıyor. Ama diğerlerine limon sıkınca hala canlılığını koruyor. benim kriterim bu, açıklamıştım :)

ama zaten mantıklısı yumuşak olması, sade içenler için. o yüzden de haklı olabilirsiniz kendinizce.
  • cotillard  (20.08.11 11:04:59)
Bazı markalar nitrit içermektedir. Dikkatli olunuz.

Analiz sonuçları için:
www.gidahareketi.org
  • demirlisomya  (20.08.11 13:09:33)