Hangi gitarı alayım?[almadan önce danışma]

ulan bi karar veremedim hangisini alayım bilmiyorum. yani başlıyacağım çalmaya ve üç seçenek var. hepsi yamaha fakat model ve fiyatlar farklı

1- yamaha c30 fiyatı 230 tl olduğundan cazip geldi. c40 ile arasındaki tek fark cila imiş.
www.sahibinden.com?

2- yamaha c40 fiyatı 300 tl cilalı olan
www.do-re.com.tr

3- yamaha CGS103 fiyatı 310 tl
www.do-re.com.tr

hangisini almalı? cilalı olmaması dezavantaj sağlar mı? fazladan para vermeye gerek yok c30 al mı dersiniz? yoksa?

yamaha c30 alırdım ben olsam

Yamaha CGS103 Klasik Gitar
CGS104 ile aynı özelliklere sahiptir, fakat 3/4 boyunda ve 9-12 yaş grubu için uygundur.

yazıyor kasası küçük yani diğerlerine göre
  • freebird5406_2  (20.08.11 02:31:19)
bi fark yok ucuz olanı al. c30/40 başlangıç için gerçekten kaliteli modeller. hatta uzun yıllar kullanabilirsin. yalnız üstündeki teller pek iyi değildir. onları eskittikten sonra savarez marka tel alarak gitara hak ettiğini verebilirsin. başarılar.

  • holydreamer  (20.08.11 02:32:49)
yeni başlıyorsan ucuzundan al.
70-80'den 200-250'ye kadar olanlar genelde çok çok fark etmez. kabaca bi tahmin yürütürsem bence 250- 400 arası gitarlarda da uçurum yoktur.
ucuz alıp holydreamer'ın da söylediği gibi kaliteli tel takarsan gayet güzel olabilir başlangıç için.

not:3-5 ay çalıp elektroya kaymamanı tavsiye ederim.
  • take me rufee  (20.08.11 03:10:47)
YAMAHA C30 u aldım :)

  • neysene  (20.08.11 03:54:13)
www.mydukkan.com Paran varsa bunu al birdaha klasik gitar derdin kalmaz.

paran yoksa bunu al ashton'ı kötüleyenlere de gitarını denettir anlasınlar nasıl bir ekipman olduğunu

www.mydukkan.com

2 gitarıda aktif olarak kullandım. Ashton'a bizzat sahibim hatta şuan yanımda duruyor. Onun dışında ileride elektro gitar veya akustik gitar kullanmak istiyorsan Cort'a bu kadar para verme direk ashton'ı al.

Bu 2 gitardan birisini aldın ve aradan zaman geçti artık yeni bir gitar istiyorsun. Ne alman gerekiyor?

Elektro gitar için bize ne tür müziklerden hoşlandığını söylemen gerekiyor ki ona göre gitar ve manyetik tavsiyesinde bulunalım. Yinede Yamaha Pasifica tercih edilesi gitarlardandır.

Akustik gitar olarak yüksek meblağlara hiç çıkmana gerek yok

www.mydukkan.com
Şu gitarla düzenli sahne alan arkadaşlarım oldu.(evet elektro akustik değil düşün artık nasıl bir gitar)

Cevaplar okunduktan sonra gelen edit: dostum hayırlı olsun güzel bir gitar tercih etmişsin. Ve ben cevaplamakta çok geç kalmışım :)
  • dirildimde geldim  (20.08.11 04:25:39 ~ 04:29:12)