AÖF VE 2. üniversite harcı

beyler şuan aöf mezunu olan v yine aöf ten ingilizce öğretmenliği kazanan bir yakınım bvar. kendiis daha evvel mezun olduğundan geçen yıl hacettepede 2 katı ödemişti. şimdi aöd ing öğretmenliği zaten 1300 lira tutuyor bir de iki katı varsa 2600 yapar. mumkun mu bu? yoksa aöf hariç mi bu ikinci üni mevzusundan?

iölp de 2 katı falan yok relax...bende bir iölp zedeyim..o yakınına söyle iölp nin yakınından bile geçmesin..bizi kimse uyarmadı..bir kez daha düşünsün...anamı ağlattı anasını sattığımın okulu...

  • action_f0rever  (20.08.11 01:26:15)
nedir tam olarak zorluğu?

  • hayvan gibi yazar  (20.08.11 01:34:51)
ilk iki sene yüz yüze dersler falan okısmı kolay...3 ve 4 te hoca yok...sınavlara dair referans alınabailecek eski sorular var sadece elimizde oda zaten son bikaç senedir ver eskiden eski sorularda yoktu...danışıp akıl alınacak kimsen yok, dili hafif gibi görünsede sınavlarda fallatan kitaplarla başbaşasın bu bir...2. si geçme notu 70...ilk vize %20 ikinci vize %10 üçüncü vize yine %20 finalde %50..3 vizebir final yani...70 tuttu tuttu tutmadı gitti....bu 2...eğriydi doğruydu hiç bişey yok..68 den 69 dan kalıp çıldırdığımı biliyorum...sonra bölümün açılış sebebi güya 2. sınıfı alttan ders kalmadan tamamlayınca devlette,ikamet ettiğin şehirde bi okulda göreve başlayabiliyorsun okurken..fikir güzel ama içi boş...30 saat dersi tamamlaman gerek..o 30 saat dersi tamamlayabilmek için anasının nikahında 4 okula giden arkadaşlarım oldu..karşılığı asagri ücret + 15 günlük sigorta...bu okula girdiği güne lanet eden kafası çalıştığı halde 10 sende zor tamamlayan tanıdıklarım var...bir kez daha düşünsün derim...

  • action_f0rever  (23.08.11 02:59:53)
yazıyı aynen kendisine kopyalıyorum.

  • hayvan gibi yazar  (23.08.11 16:48:39)