ehliyet masrafı

ehliyet almayı düşünüyorum minimum masrafı nedir bunun? kurs dışında öğrenme imkanım da var ama kurs zorunlu sanırım. odur, harçtır vs. eklenince tahmini minimum masraf nedir ve nasıl yapılır?

380 civarı vergisi, trafiği falan var. kurt ücreti de 250 ye bulursun bi yerden. ıvırı zıvırı, 650 tl'yi gözden çıkar. benim böyle en azından, ki kurs ücretini de düşük ayarladım yani. o 380'i her türlü vereceksin zaten :) kurs ararken en ama en ucuzunu bul, derslere falan girmicem de hatta indirim almaya bak. bir de aklında bulunsun, kurs ücretine 250 tl der adam, sınav zamanı gelir 50 tl ister, sağlık raporu der 30 tl ister bunlara dikkat et.

  • raycharles  (19.08.11 02:03:30)
318 lira emniyete veriyorsunuz, 318 değil. kurs işi size bağlı bir tanıdığınız olursa 100 liraya da yazılabilirsiniz. sınavlara (yazılı ve uygulama) 100 lira, aslında 90 ama kurslar 100 alıyor. adliyeye temiz kağıdı için 5 lira veriyorsunuz. sağlık ocağından sağlık raporunu bedavaya alabilirsiniz. bunun dışında bir tek fotoğrafçıya para vereceksiniz, bir de öğrenciyseniz okuldan alacağınız öğrenci belgesine.

not: ehliyeti bu hafta aldım
  • Sabac  (19.08.11 02:06:31 ~ 02:08:15)
benim verdiğim fiyat her şeyle beraber beklenmedik şeyler de çıkıyor. al dostum en doğru cevap burada yazıyor. 318, 380, 400 boşver. al buraya bak: www.olcaysurucukursu.com

  • raycharles  (19.08.11 02:32:27)
bir soru da ben sorayım.. direksiyon sınavından kaldığım takdirde tekrar sınava girmek için 100tl ödemem gerektiğini söylediler bana. bu ücret yasal mı?

edit: aile hekimlerinin sağlık raporu geçerli oluyor. bedave hem de.
  • toshiro  (19.08.11 02:34:14 ~ 02:38:41)
@toshiro öyle bi şey yok, hatta her yer farklı alır direksiyon sınavı parasını. hele ikincide 100 tl falan hiç öyle bi şey duymadım. ben 50 tl vermiştim birkaç ay önce.

  • raycharles  (19.08.11 02:51:48)
@raycharles, direksiyon sınavı için 20tl istediler. sınavdan kalırsam da işte 100tl tekrar girmek için. bi de karambole sözleşme imzaladık anasını satayım. meb'e falan şikayet etsem adam sözleşmeyi imzaladın diyebilir.

  • toshiro  (19.08.11 03:10:54 ~ 03:11:26)