Bu belirtiler ne ola ki?

- genel itibariyle üzerimden gitmek bilmeyen bir yorgunluk hissi
- bazen durduk yere, otururken başımın fena halde dönmesi ve düşecek gibi olmam
- her duş alışımda bir avuç saçımın dökülmesi, daha doğrusu elimi her saçıma atışımda dökülmesi.
- bu sabahtan uyandığımda ağzımda garip bir tad vardı, ağzımı temizlediğimde kan olduğunu farkettim, kıpkırmızı su geldi gargara yaptığımda.

bunlar neyin belirtisi olabilir?

doktora elbette gideceğim. yalnızca bu sabah korkmaya başladım. anneme söylemeden önce buraya danışayım dedim. oldukça evhamlı bir kadındır, önemsiz bir şey ise onu korkutmak istemem.

kansızlık olduğunu söyleyebilirim, doktor değilim. dahiliye uzmanına gidin, isteyeceği tahlil ve testleri yaptırın bir an önce. geçmiş olsun.

www.jinekoloji.net
  • july14  (17.08.11 14:25:39 ~ 14:27:38)
pek önemsiz değil bence, ne olduğunu bilmiyorum ama doktora gitmen lazım.

  • sekox  (17.08.11 14:25:55)
son madde hariç diğerleri demir eksiliği, kansızlıktan ileri gelir. son maddeyi bilemedim. geçmiş olsun.

  • alınmayannick  (17.08.11 14:26:05)
saç dökülmesi, halsizlik, baş dönmesi hipotiroidi hatırlatıyor. kan kısmını bilemedim. öylesine de olabilir, çok önemli de olabilir. ne basitinden yüksek tansiyon olabilir mesela. doktor emmi söyler onu...

korkmayınız, doktora gidiniz efem :)
  • no avalon  (17.08.11 14:28:28)
doktora gidin!
bol karaciğer, kalp, böbrek ve ot yiyen hayvanın sütünden tereyağı yiyin.

  • joepiscopo  (17.08.11 15:11:22)
demir eksikliği

  • sadegazoz  (24.08.11 09:53:47)