ubuntuda ''paket bilgisi başlangıç durumuna getirilemedi'' uyarısı

bu sabah bilgisayarı kurcalarken birkaç ikon teması yüklemek istemiştim, faenza depolarını ekledikten sonra böyle bir uyarı çıktı, sanırım yüklemeyi beceremedim. şimdi ise uygulama merkezini dahi açamıyorum. ubuntutr'ye soracaktım ama üyeliğimin onaylanması gerekiyormuş.
şöyle bir uyarı veriyor:

Paket bilgisi başlatılırken çözülemeyen bir sorun ortaya çıktı.

Lütfen bu yanlışı 'update-manager' paketi hatası olarak izleyen hata iletisiyle beraber gönderin:

'E:'launchpad.net/tiheum/equinox/ubuntu' türünün 2 satırında kaynak listesi /etc/apt/sources.list.d/tiheum-equinox-maverick.list içinde olduğu bilinmiyor'

forumda dolaşırken şöyle bir komut vermem gerektiğini öğrendim: cat /etc/apt/sources.list

bu komut karşılığında gelenler ise:

# deb cdrom:[Ubuntu 10.10 _Maverick Meerkat_ - Release i386 (20101007)]/ maverick main restricted
# See help.ubuntu.com for how to upgrade to
# newer versions of the distribution.

deb tr.archive.ubuntu.com maverick main restricted
deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick main restricted

## Major bug fix updates produced after the final release of the
## distribution.
deb tr.archive.ubuntu.com maverick-updates main restricted
deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick-updates main restricted

## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team. Also, please note that software in universe WILL NOT receive any
## review or updates from the Ubuntu security team.
deb tr.archive.ubuntu.com maverick universe
deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick universe
deb tr.archive.ubuntu.com maverick-updates universe
deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick-updates universe

## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
## your rights to use the software. Also, please note that software in
## multiverse WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu
## security team.
deb tr.archive.ubuntu.com maverick multiverse
deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick multiverse
deb tr.archive.ubuntu.com maverick-updates multiverse
deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick-updates multiverse

## Uncomment the following two lines to add software from the 'backports'
## repository.
## N.B. software from this repository may not have been tested as
## extensively as that contained in the main release, although it includes
## newer versions of some applications which may provide useful features.
## Also, please note that software in backports WILL NOT receive any review
## or updates from the Ubuntu security team.
# deb tr.archive.ubuntu.com maverick-backports main restricted universe multiverse
# deb-src tr.archive.ubuntu.com maverick-backports main restricted universe multiverse

## Uncomment the following two lines to add software from Canonical's
## 'partner' repository.
## This software is not part of Ubuntu, but is offered by Canonical and the
## respective vendors as a service to Ubuntu users.
# deb archive.canonical.com maverick partner
# deb-src archive.canonical.com maverick partner

## This software is not part of Ubuntu, but is offered by third-party
## developers who want to ship their latest software.
deb extras.ubuntu.com maverick main
deb-src extras.ubuntu.com maverick main

deb security.ubuntu.com maverick-security main restricted
deb-src security.ubuntu.com maverick-security main restricted
deb security.ubuntu.com maverick-security universe
deb-src security.ubuntu.com maverick-security universe
deb security.ubuntu.com maverick-security multiverse
deb-src security.ubuntu.com maverick-security multiverse

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

depoyu nasıl eklediniz?

  • wingless  (17.08.11 13:11:49)
terminalden bir komutu yazmıştım, bir sorun da çıkmış gibi görünmüyordu. temalar falan gayet kullanılabilir durumda. pek anlamıyorum zaten yeni sayılırım ubuntuda da.

  • eti cin  (17.08.11 13:55:52)
ubuntutr'ye danışmıştım, sağolsunlar düzeldi.
benzer durum başkalarının başına gelebilirse diye linkini de koyuyorum.

forum.ubuntu-tr.net
  • eti cin  (17.08.11 14:46:16)