Analog gibi gorunen ama dijital kayit yapan fotograf makinalari

var mi boyle über aletler? gorseldeki gibi bi dis gorunuse sahip olan ama film yerine karta kaydetsin fotograflari. onun disinda tum seyler ayni olsun. fotografin uzerindeki o eskimis gibi gorunme olayi olmaz sanirim o filmle alakali bi sey olsa gerek ama onu pcde hallederiz artik fotosop falan. onun disinda mesela kumlu gibi gozukuyo boyle hafif, dijitale kayit yapinca o da mi gider, tamamen dijital makinalardaki gibi mi olur gorunus?

dslr diye bir seyin oldugunu biliyorum bu arada. amacim gercekten kaba bir seylere sahip olmak. oyle okuz gibi yukek megapixelli yuksek parali bisey aramiyorum. analoglar gibi 100-200 lira arasi olsa uygun olur.

fujifilm finepix x-100

sonra bazı (özellikle medium ve large format) makinelere digital back de takılabiliyor.

ayrıca türkiyede yok bildiğim kadarıyla ama vivitar'ın bir modeli var. ama baya dandik.

fuji x100 ün üstüne tanımam. digital makine olarak da...
  • cedric tweedledee  (17.08.11 02:49:34)
şimdi reyis. o kumlu görüntü gren oluyor. sen her hangi bir dijital makinede deli gibi iso arttırırsan zaten o kumul görüntü olcaktır.

o dediğin fiyata da vivitar ı alabilirsin anca ki hiç deyeceğini düşünmüyorum.

bir dönem dslr ler için de digital back varmış. kodak falan da yapmış sanırsam. ama yani bildiğimiz dslr dslr görüntüsündeler. bu analoglar için yapmamışlar hiç.
  • cedric tweedledee  (17.08.11 02:51:42)
ayrıca madem retro makine kafasındasın e al bir tane filmli takıl paşa paşa benim gibi?

  • cedric tweedledee  (17.08.11 02:52:25 ~ 02:52:35)
filmli ugrastiracak beni ya. hani zaten ayarlarini ogrenene kadar ben bi 100 fotograf cekerim, onun icin de defalarca film almam taratmam lazim, hem film hem bastirma taratma ayri para, o kadar butce yok bende.

ayrica turkiye'de olmasa da alabilirim makinayi, sorun degil.
  • hjarteblod  (17.08.11 03:03:07)
fiyat sirasina gore :)
leica m9
leica m8
leica x1
fujifilm x100
olympus ep3

bunlarin icinde olympus tavsiye ederim. hem cok hizli hem de icindeki efektler falan tam aradigin gibi bisi
  • chavezding  (17.08.11 06:08:05 ~ 06:09:21)
hocam ben 200 lira civari fiyat dusunuyordum, neymis bu ya, hepsi mi 1000$ ustu bunlarin

  • hjarteblod  (17.08.11 17:21:37)
200 liraya filmli bi makine alabilirsin ancak :)

  • chavezding  (18.08.11 02:05:22)
onun da filmi ve bastirmasiyla 1000$ maliyetli bisey olmasindan korkuyorum..
her turlu yas yani bu is. piuu.

  • hjarteblod  (18.08.11 02:14:27)