Dell mi asus mu ?

Sevgili duyuru ahalisi ben ben bu 2 markanın birisinden laptop almayı düşünüyorum.Fiyat-özellik olarak inceledim asus un dell le aynı ozellikteki bilgisayarı cok daha uygun acaba bunun sebebi ne olabilir(servis parça ömrü filan).Bi de mutlaka kullananınız vardır siz hangisini tavsiye edersiniz?ısınma sorunu performansı filan nasıl ? Eğer4 başka markadan tavsiyeniz varsa o da kabulüm(Toshiba-hp haric :) Fiyat olarak 1500 max. ) Teşekkürler saygılar

ben 2 buçuk senedir asus kullanıyorum daha hiçbir sorun yaşamadım, hiç tamirciye filan götürmek zorunda kalmadım.

  • tepedeki psychedelic adam  (16.08.11 11:50:59)
asus dediğin gibi f/p oranı gayet iyi bir marka. ama dell'in de kalitesi asus'tan iyi (garanti şartları vb.)

bütçen yetiyorsa dell, yoksa da asus seni götürür.

edit: benim asus'um 2,5 sene sonunda bir bozuldu tam bozuldu:) (anakart hatası) şimdi pert kendisi, evde yatıyor, arada bakıyorum kendisine, geçirdiğimiz güzel günleri anıyorum.
  • loveinaflipbook  (16.08.11 11:52:21 ~ 11:53:25)
Dell kullanıyorum, tasam yok, rahatım. Servis konusunda Dell en iyisidir eve, işyerine gelmesiyle. Yeri geliyor saatlerce hesaba bırakıyorum, altında ufak bir soğutma cihazıyla (bildiğiniz dandik laptop altlığı) bana mısın demiyor.

  • sourlemonade  (16.08.11 11:53:05)
9 ay öncesinde 750tl'ye aldığım asus hiç ısınmıyor. hiç dell kullanmadım ama aynı anda alınan 1700tl'lik acer'la kıyaslayacak olursam asus kutup, acer ekvator.

  • relief  (16.08.11 11:53:23 ~ 11:55:08)
ısınma konusunda birşey diyemem belki ama dell'in servisinden çok memnun kaldım açıkçası. garanti süresi içinde kullanıcı hatası olmayan sorunlarda yerinde servis hizmeti veriyorlar, eve gelip sorunu çözüyorlar. çağrı merkezinde sadece bir kere anlama sıkıntısı yaşayan birisiyle karşılaştım, onda da benim hatam olduğu için üzerinde durmadım. bir kez ciddi bir sorun yaşadım. onda da bendeki modelin genel bir sorunu vardı anakartla ilgili(xps m1330). konuştuğum kişi oldukça kibar ve bilgiliydi. sorun çıkarmadan gelip anakartı ücretsiz değiştirdiler.

  • tender branson  (16.08.11 11:57:30)
bu arada ısınma sorunu da iki sene kullandıktan sonra başladı. o zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım. soğutucuyla halloluyor o da.

  • tender branson  (16.08.11 12:00:09)
asus da alsan sony de alsan dell de alsan bozulmayacağını kimse garanti edemez. bir şey olur bozulur, sana denk gelir. o yüzden tavsiyem hangisi daha az bozulurdan ziyade, bozulduğunda hangisi daha iyi servis verir onu araştır. dell kullanıyorum, 2 ay önce reset atıyordu bilgisayarım. ücretsiz telefon açtım, 4 ya da 5 iş günü sonra eve teknik servis gelip anakartımı değiştirdi.

dediğim gibi en az bozulan aleti bile alsan, %1 ihtimalle bozuluyor bile olsa o bozulma sana denk geldiğinde üzülürsün. 1 ay teknik serviste kalır için acır. %1 ihtimal bile sana denk geldiğinde en iyi hizmeti kimden alacaksan onu seç.

zaten bilgisayar performansları bilgisayarın üstünde yazar. aynı özelliğe sahip 2 bilgisayar arasından daha iyi hizmet alacağını seç.
  • calimdor  (16.08.11 12:03:37)
teşekkürler arkadaşlar hepinize.beni 3-4 sene filan idare etsin kafi zaten titiz kullanırım :)

  • orixim  (16.08.11 12:04:32 ~ 12:06:27)
bilgisayardan hiç anlamam.
4 yıl önce 1 Dell aldım. (hayatım değişti:P )
hiçbir şey olmadı.
klavye rahatlığı konusunda diğer pek çok markadan üstün bence.
  • 9kuyruklukedi  (16.08.11 12:32:54 ~ 12:33:24)
6 yıl kullandım öldüremedim dell'i. Asus'u 3 senede öldüren gördüm. Ama Marka soracak olursan Dell, Asus, Sony.

Doğru yoldasın yani.
  • shell  (16.08.11 12:54:29)
Dell

  • lebanon  (16.08.11 13:21:30)
ikisini de kullandım uzun süre, ikisinden de memnun kaldım. ne deyim bilemedim şimdi.

  • elalemin derdi  (16.08.11 13:24:35)
Yeni dell kullanıcısıyım. Memnunum.

  • wampex  (16.08.11 14:01:10)
dell

  • jamswety  (16.08.11 14:08:28)
dell'in yerinde servis desteği iyi.
ayağınıza kadar gelip para almıyorlar (garanti sürecinde)
garanti bittiyse yine geliyorlar, ya da ihtiyacınız olan parça varsa gönderiyorlar, o açıdan da iyi.
asus'un servis desteğini bilmiyorum.
  • 9kuyruklukedi  (16.08.11 14:21:46)
ben de 2.5 yıldır asus kullanıyorum benim laptop u otobusu üstteki eşya koyma yerinden düşürmem dışında hiçbir sorunu olmadı. o zamanda sadece menteşesi kırıldı.

ısınma diye bi şey hiç olmadı oyun oynarken bile.
  • rurouni  (16.08.11 16:02:18)
dell daha kaliteli olduğu kesin gibi ama fiyat olarak asus daha iyi durumda servis vbakımından da dell döver ama asus genede daha ucuz. yıllardır hep asus alırım gözümü kırpmadan güvenirim. daha hiç servise götürmedim genelde 3-4 yıl gideri var. gene notebook alıcam gene asus alıcam mesela.

  • exodia  (16.08.11 18:59:07)
asus. bilindiği gibi en iyi anakart en iyi ekran kartını asus markası üretiyor. şuan casper var bende (hediye geldi yoksa casper marka değil) bunun perti çıktımı ilk işim asus parçalarıyla donatılmış asus notebook

  • neysene  (17.08.11 16:15:26)