közlenmiş patlıcan kavanoz

satılıyor ya marketlerde. cam kavanoz içerisinde böyle közlenmiş patlıcan. heh işte bunla ne yemekler yapabilirim? misal üzerine sarımsaklı yoğurt ve hafif zeytinyağı ile patlıcan salatası gibi bir şey yapıyorum. daha neler yapabilirim?

rakı açabilirsin yanına. mesela.

  • saydam  (15.08.11 16:06:04)
o yaptığın salatanın içine kırmızı ve sarı dolmalık biberleri küp küp kesip atabilirsin.
babaganuş yapabilirsin.

şey sorcam bi de, sirkeli mi oluyor onlar?
  • hia  (15.08.11 16:07:27)
babagannuş yap offffff feci canım çekti :/ ühühü

  • girl in a coma  (15.08.11 16:10:26)
(bkz: manca)

  • de beers  (15.08.11 16:12:52 ~ 16:13:19)
yok ya bildiğim kadarıyla olmuyor sirke içinde.

  • cedric tweedledee  (15.08.11 16:16:08)
yoğurtla karıştırınca da acayip güzel oluyor. kaşık kaşık...

  • kurzon  (15.08.11 16:19:45)
salata gibi yapabilirsin. zeytinyağı, domtis, maydonoz falan. o da lezizdir misal başka bi yoğurtlu mezen varsa patlıcanı salata yaparsın. mis. canım çekti.

  • mahnita  (15.08.11 16:29:27)
kaşar ve sütle karıştırabilrsin ocakta ısıtırken, çatalla karıştırırsan ezilir iyice pamuk gibi olur, yanına da et, tavuk vs. yaptın mı beğendili et veya tavuk yapmış olursun

  • gretchen  (15.08.11 16:30:53 ~ 16:31:37)
çakma hünkar beğendi yapabilirsin. etli kısmını hazırlayıp ver eyle badılcanın üzerine.

"bu ne lan böyle hünkar beğendi mi olur. koyim ben bunu beğenen hünkara" falan diyen olursa da "füzyon mutfaaa olum bu, sen ne anlarsın mal" falan dersin. %100 çalışıyor bu yöntem. adamlar götünden yemek uyduruyor, adını da füzyon, difüzyon, kuantum vs. afilli isimler veriyor. sonra kapıda kuyruk 2 kilometre. bekle ki 4 hafta sonra sıra sana gelsin. ühühühü acıktım lan, kaç saat kaldı iftara :/
  • arnatuile  (15.08.11 16:38:08)
tabi ben bu duyuruyu ramazanda millet oruç tutarken açma terbiyesizliğini gösterdim. oruç tutan ve benim yüzümden acıkan arkadaşlardan ekstra özür dilerim.

  • cedric tweedledee  (15.08.11 16:44:19)
AZ BİSEY KIYMAN VARSA COK GÜZEL ALİ NAZİK OLUR BATLICANA SARMISAKLI YOGURDU KATARSIN ÜSTÜNE DE KIYMAYI KAVURUP KOYDUN MU OHH MİSSS

  • ufolursun  (15.08.11 17:14:04 ~ 17:15:59)
beğendili tavuk yapabilirsin.

  • rinit  (15.08.11 18:07:48)
ekşi seviyorsan şöyle bişey olabilir;
közlenmiş patlıcana bir de közlenmiş kırmızı etli biberlerden ekle küçük doğranmış olursa şahane olur.sonracığıma ağız tadına göre 3-5 sarımsağı robottan geçir içine biraz zaytinyağı dök bir de yine keyfine göre nar ekşisi+ isteğe bağlı limon.bunları bi güzel karıştır hepsini bi gece beklet dolapta.afiyet olsun.

  • damla cikolata  (15.08.11 18:33:30)
içine közlenmiş kırmızı biber de doğra. sonra yoğurdu daya üstüne. onun da üstüne az kıyma.

i.imgur.com
  • kakam gelmis olamaz mi  (15.08.11 19:06:05 ~ 19:07:27)