hatuna ne yemek yapsam

elimden herşey gelir de karar veremedim bir türlü. her geldiğinde hızlı yapılacak bişeyler yapıyorum zaten ama bugun gelicem bana yemek yap dedi.
ne yapsam da dibini düşürsem.çok yemek yiyen obur bi insan değil ama olsun uğraşıp güzel bişey yapmak istiyorum.

suşi yap.

  • terp  (15.08.11 15:00:56)
güzel fikir ama balığın pişirilip yanında rakıyla bi güzel götürülmesinden yanayız:)

  • jack n brooks  (15.08.11 15:02:32)
mantarlı et sote yap. yanına patlıcan salatası vs.

  • lancelot du lac  (15.08.11 15:02:41)
makarna yap. ama baya emek kat.

  • ceberrut adam  (15.08.11 15:05:55)
cafe de paris soslu et yap ya da pesto soslu makarna

yanında da kırmızı şarap

ve peynir topları da işin güzelliği

www.google.com
  • mahnita  (15.08.11 15:10:59)
olum yemeğin adını hatırlayamadım ya. böyle et sote gibi bişey bu. yanında sebzeler mebzeler oluyo. ben yediğimde yoğurtlu gibi ve acılı gibi iki farklı sos vardı. böyle şimdi o ekmeğinde ismini unuttum ben bildiğimiz yufka ekmek var ya onun böyle markette falan satılan daha küçük bi şeyi var. onunla yemek racondanmıştı. ulan neydi yaa. hiç anlatamadım...

  • barbaroj  (15.08.11 15:11:03)
karides güveç. o alevli görüntüsü ve ismine rağmen yapması son derece kolay ve hızlı.

  • sarap dumani  (15.08.11 15:11:24)
ulan mojito muydu neydi ya. piii...

  • barbaroj  (15.08.11 15:12:34)
kremalı patates yap süper olur :)

  • sozcinsel  (15.08.11 15:16:27)
bir de tavsiyem bildiğin ve daha önce yaptığın bir yemeği yap. hatunun dibini düşürücem diye hiç denemediğin, bilmediğin bir yemeği yapmaya kalkarsan hikayenin sonu yemek sepetinden sipariş vermeyle bitebilir.

  • sarap dumani  (15.08.11 15:17:41)
@barbaroj

Fajita mı?
  • poseidon1  (15.08.11 15:18:06)
@barbaroj o yufka ekmeğin de adı (bkz: tortilla)

  • sarap dumani  (15.08.11 15:19:59)
makarna yapmak istemiyorum. o yüzden eliyorum.
karides güveç olabilir. 1 saat sonra alışverişe çıkarım o zamana kadar değerlendirmeye devam.
bi de şimdi aklıma geldi geçenlerde bi muabbette karnıyarığı çok sevdiğini söylemişti ondan mı yapsam acaba.
  • jack n brooks  (15.08.11 15:21:56)
adifjaskdşlfjasşdj

doğru ya fajita. bravo ekmeğin adı da tortilla...
poseidon1, sarap dumani ve mesaj yolu ile aydınlanma sağlayan eezi'ye sonsuz teşekkürler.

jack n brooks baba fajita yap bence çok keyifli bi yemek. fajitaydı tortillaydı mortillaydı derken akıl alıyor valla.
  • barbaroj  (15.08.11 15:25:07)
güveçte mantarda pek yakışır hacı yemekten önce iştah açar küçük bir toprak kap içinde yaparsın kaşarlı filan.

  • poseidon1  (15.08.11 15:25:18)
hacılar fajita ve tortilla kafama yattı. tortilla hazır satılıyor mu

  • jack n brooks  (15.08.11 15:28:38)
satılıyor

  • yilmazsec  (15.08.11 15:31:11)
akmerkez macrocenter da vardır o zaman kesin.dimi?*

  • jack n brooks  (15.08.11 15:34:42)
fajita da karar kıldım gibi.başka öneri yok ise. yanında ne gider.intro bişeyler yapmak gerekir mi?

  • jack n brooks  (15.08.11 15:45:58)
yanına patates kızart ama yağda değil fırında. Yanında servis edilen soslar var internetten ara onlardan yap yada varsa hazır alıver.

  • poseidon1  (15.08.11 16:01:16)
Ben gecende misafirlerime kolay güveç yaptım anlata anlata bitiremediler.Ama madem ne yapacağına karar verdin tarif etmeme gerek kalmadı :D

  • ufolursun  (15.08.11 16:05:49)
baboli biz bu enfes yemeği yediğimiz vakit. önden fırında mantar + kaşar olayına girmiştik ki, breh breh dadı halen damağımdadır.

mantarların o çıbık gibi kökü çıkar, tereyağı acımazsızca zerk edilir. üstüne kaşar rendelenir. değişik baharatlardan serpiştirilir. fırına atılır. on nomra.
  • barbaroj  (15.08.11 16:12:41)
fajita ok. alışverişe çıkıyorum. aslında yemek yapmayı seven ve beceren arkadaşlar olarak böyle durumlar için malzemesiyle yapılışıyla servisiyle sosuyla fotolarıyla bir tarif bankası oluştursak pek te güzel olur kaantindeyim. ne dersiniz.

  • jack n brooks  (15.08.11 16:15:01)
soslu koç yumurtası ii gider.

  • kelat  (15.08.11 16:15:34)
tavuk teriyaki.

  • kim milton nielsen  (15.08.11 19:15:00)
tortilla ile fajita servisi yaptım. salsa sos ve elma dilim patates ile sundum yanına da doluca antik / narince-semillon verdim. bence cok guzel oldu tesekkurler.

  • jack n brooks  (15.08.11 20:36:56)
yeaaa geç kalmışım yeaaaa. tabii ki fajitanın önünden margarita eşliğinde nachos yenir, hatta hazır onion rings de koyabilirdiniz. tüh bee, üzüldüm geç kaldığıma. neyse artık bi akşam da bize yaparsın jack. muhitte yakın etiler-ulus-akatlar civarı sanırım... iyi iyi konuşuruz :)

  • terp  (16.08.11 17:43:53)