[]

iş güç

Ne zamandır sormuyordum iş sorusu sorayım da rahatlıyayım,

Önceki işimden ayrıldıktan sonraki 3 ay evde gayet yatım, ense yaptım, işe başvurmadım vs. sektör değiştireyim dedim ilgilenmedim.

Araya tanıdık girip bir iş ayarladı, iş de öyle ahım şahım birşey değil, maaşı, çalışma şartları gayet vasat düzeyde. Çok kurumsal bir yer değil.

Okuduğum üniversiteye iş başvurusu yapmıştım, oraya başlamam kesin gibi birşeydi, elimde patladı. Kısaca Eylül başında tanıdığın bulduğu işe başlamam kesinleşti.

Amma velakin, ben daha iyi şartlarda bir yer arıyorum, hala, bu durumda ne yapmak gerekir? Eylüle kadar deli gibi iş başvurusu yapıp anlaşabilirsem firma mı kaydırayım, yoksa şu 2-3 aylık deneme süresi dahilinde iş başvurularıma devam edip deneme süresi bitmeden başka bir yere mi geçeyim.

2-3 ay sonra tekrar iş değiştirmeye de sıcak bakmıyorum ama sürekli kafamda ulan daha iyi bir yer varmıdır acaba diye bir merak var, napsam bilemedim.

 
cok zor bir durumda degilseniz istemediginiz bir iste calismayin. ama belki de iyi bir yerdir, belki ortam mutlu olacaginiz gibidir. siz is basvurularini yapin, yok ben istedigim gibi bir yer olana kadar beklerim daha diyorsaniz bekleyin. artik calismam lazim diyorsaniz girin bi yandan is bakarsiniz yine. olmazsa cikarsiniz nedir yani, girdiniz diye yillarca kalmak zorunda degilsiniz.
2-3 ay sonra is degistirebilirsiniz, bu kadar buyutmeyin, sonucta cok isteyerek girdiginiz bir isyeri de beklediginiz gibi cikmayabilir ve ayrilmak isteyebilirsiniz.

  • doktor hektor  (15.08.11 13:06:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.