Arabada Ön Plakayı Sökmek??

(bkz: araclarin on plakasini sokme modasi) başlığında pek bilgi yoktu bir de buradan sorayım dedim.

Dün Ankara Bahçelievler Pampero'nun önünde her zaman duran turuncu Lamborghini Diablo'nın yanında iki tane de kırmızı Ferrari F430 vardı. Ancak bu arabaların hiç birinde önde plaka yoktu. Kanunen yasak olan bu uygulamanın bir açığı mı var da plakayı sökebiliyorlar?

Polis arabayı görüp "ulan adamın bindiği arabaya bak kesin arkası sağlamdır" diye düşünüp ses etmiyor diyeceğim ama okulda BMW 3.20 Coupe'larda falan da görüyorum öndeki plakayı sökme olayını, polis onlardan da çekinecek değil herhalde...

onlar zaten şekil olsun torba dolsun diye kesilcek cezaları ödemeye razı olan artistik insanlar oldukları için bir sorun olacağını sanmıyorum. ama "plakasız araç kullanmak asgari ücretin yüzde 15'i kadar para ve 10 puan" ise o zaman başka birşeyler var bunun altında hepsimi mebus çocuğu bunların :s

  • SoLfej  (18.05.08 13:59:50)
camın orada da yoksa ceza yerler, bu kadar basit.

ama italyan arabalarına yapılan sticker gibi yan tarafa takılan plakalar oluyor, tıpkı şu skalyeti'de olduğu gibi:
en.wikipedia.org:Ferrari_612_Scaglietti_Meilenwerk.jpg
  • tom riddle  (18.05.08 14:52:24 ~ 14:57:19)
Cezası kesinlikle var ve düzeltilene kadar trafikten men edilmesi de gerekiyor aracın.
Aynı şey örneğin soldaki mavi şeridi kırmızı Türk bayraklı şeritle değiştirenler için de geçerli, ancak gördüğüm kadarıyla bunlara da hiçbir şey yapılmıyor. Ülkeye bağlılıklarını kanunlara karşı çıkarak gösteriyor kişiler, bizde hep olan bir şey tabi. Dur bunun başlığını açayım bir ara.

  • 386 dx  (18.05.08 14:57:38)
plakayı camın onune koymakta suctur.plaka yerine takılır..

  • isott  (18.05.08 18:03:59)