Istanbul gezinti sorusu

Istanbul cahiliyim. Rica etsem biri su asagidaki gormek istedigimiz yerler listesini yakinliklarina, birbirlerine mesafelerinin kisaligina gore 4 gune bolebilir mi? Listeden ekleme, cikarma da yapabilirsiniz kafaniza gore, buna gerek yok deyip. Bir de Anadolu Yakasi'nda gidilebilecek nereler var?

- Sultanahmet
- Ayasofya
- Topkapi
- Gulhane Parki
- Kapali Carsi
- Misir Carsisi
- Eminonu
- Ortakoy
- Bebek
- Beyoglu
- Istinye Park
- Yerebatan Sarnici
- Dolmabace
- Bagdat Caddesi
- Nisantasi

1.birbirlerine çok uzak değil ama 4 gün çok az bir süre. çok yorucu olur
2.prenses adaları olabilir(heybeli, büyük, burgaz vs..)
3.anadolu yakasında fethi paşa korusu olabilir.
  • mayeskuel  (13.08.11 09:48:15 ~ 10:04:06)
topraam,

- Sultanahmet
- Ayasofya
- Topkapi
- Gulhane Parki
- Kapali Carsi
- Misir Carsisi
- Eminonu
- Yerebatan Sarnici

bunlarin hepsi ayni yerde, ama gezmek için birgün yetmeyebilir. sadece topkapı sarayı bir gün sürebilir.

- Ortakoy
- Bebek
- Beyoglu
- Istinye Park
- Dolmabahce
- Nisantasi

istinyepark biraz daha uzak sayilsada bunları gruplayabilirsin.

- Bagdat caddesi anadolu yakasında, bu listedekilerden en uzak olan.

anadolu yakasında ne görmek istediğine bağlı olarak,

kadıköy;
kuzguncuk (ve sahil kesimi)
  • acemioglan  (13.08.11 10:01:38)
1.gün: s.ahmet+ayasofya+topkai+gulhane parki

2.gün: k.çarşı+ m. çarşısı + eminönü + yere batan(uste de alınabilir)

3.gün: beyoğlu + dolmabahçe + nişantaşı+ metro ile istinye

4.gün: bebek+ortaköy
  • karaden  (13.08.11 10:02:09)
1. gün: sultanahmet, ayasofya, topkapı, gülhane parkı, kapalı çarşı, mısır çarşısı, eminönü, yerebatan sarnıcı

2. gün: ortaköy, bebek, dolmabahçe, istinye park

3. gün: beyoğlu, nişantaşı

4. gün: bağdat caddesi (karşıda ya ondan)

1. gün programını ben birkaç defa yaptım, bu liste ile. ama çok sıkıştırmak istemezseniz eminönü, beyazıt hatlarını geriye çekin, ilk gün sultanahmet civarını bitirip, 3. gün beyoğlu'ndan önce eminönü takımını gezersiniz, karaköy'den beyoğlu'na çıkış da zevklidir.
  • pomolilik  (13.08.11 10:21:01)
sultanahmete topkapı sarayına gitmişken vaktiniz olursa arkeoloji müzesini de gezmenizi öneririm.

  • arkturus  (13.08.11 11:03:42)
arkeoloji müzesine girerseniz topkapı ile birlikte zaten bütün gününüzü alacak. sultanahmet, ayasofya, topkapı, gülhane parkı, yerebatan sarnıcı bunları bi günde bitirin. zaten yorulacaksınızdır. ertesi gün kapalı çarşı, mısır çarşısı, eminönü'nü gezersiniz.

ertesi gün beyoğlu'na gidin, istiklal'de filan dolaştıktan sonra taksim meydandan nişantaşı dolmuşlarını sorun, nişantaşı'na geçin. alışveriş yapıp cafede oturmayı seviyosanız zaten beyoğlu ve nişantaşı da bi gününüzü alır.

son gün de dolmabahçe sarayını, ortaköy'ü ve bebek'i gezebilirsiniz. zaten 3'ü de aynı sahil şeridinde (saray beşiktaş semtinde).

bağdat caddesi dışarıda kaldı ama bence kadıköy tarafını da görmek gerek. bence istinye park'a gitmeyin hiç, avm gezip napacaksınız ki? cadde'ye gidiyosunuz zaten, istinye'de ek olarak bi şey yok. kadıköy'ü, moda'yı, caddebostan'ı görmek çok daha keyifli.
  • yazaryan  (13.08.11 12:40:15)
kadıköy tarafını dışarda bırakmamak için bence eminönü ve çarşıları beyoğlu öncesine alın, sabahtan gidip hemen gezin. zaten çok fazla bi şey yok, hep aynı şeyler satılıyor. baharatlar, halılar, takılar, vs. çok vakit harcayacak bi şey yok çarşılarda.

  • yazaryan  (13.08.11 12:44:27)
1. gün sultanahmet için: ayasofya, topkapı, gülhane parkı, yerebatan sarnıcı
2. gün: kapalı çarşı ve mısır çarşısı (eminönü), ardından karaköy'den beyoğlu'na
3. gün: bebek, ortaköy, dolmabahçe, nişantaşı
4. gün: anadolu yakası için tavsiyelerim: kanlıca, anadolu kavağı, kadıköy, üsküdar (kız kulesi için)

istanbul'a mağaza gezmeye gelmediğinizi varsayarak istinye park ve bağdat caddesi'ni 4 günlük bir gezi için gereksiz buluyorum.
  • Leucothea  (13.08.11 12:52:13)