Yüksek Lisans Önerisi

Merhaba ben bu sene reklamcılıktan mezun oldum. Bilgi Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Ya işin daha görsel kısmına kayıp Görsel İletişim Tasarımı yapacağım ya da aynı yoldan devam edip Pazarlama İletişimi. Fotoğraf çekip çok şahane editleyebiliyorum, çeşitli dizayn programlarında basit de olsa bir şeyler tasarlayabiliyorum ve estetik zevk olarak kendime güveniyorum. Ancak çiz deseniz hiç bir bok çizemem. Bu durumda Görsel İletişim Tasarımı(VCD) yüksek lisansı yapmam mümkün müdür?

Veya bilsi olan varsa bir yol gösterse. Hadi bay.

bende reklamcılık mezunuyum. benim arkadaşımda reklamcılık mezunuydu. aynı sınıftanız. neyse ikimizde yükseğe başvurduk okul bitince ben sosyoloji o ise yine reklamcılıktan yaptı. adamın aldığı dersler reklamcılık okurken bizim aldığımız derslerin aynıydı sadece farklı isimleri vardı derslerin. bence reklamcılıktan hoca olmak gibi bir amacın yoksa reklamcılık yüksek lisansı yapma,boşuna kasarsın kendini. en iyisi rklamla ilişkili olan bir dalda yüksek yapmak. o yüzden görsel iletişim, sosyoloji ya da psikoloji gbi alanlara yönel bence. pazarlama da da yüksek yapma bence.

  • anti silence  (12.08.11 19:21:01)