pegasus uçak bileti yardım lütfen

iyi akşamlar duyuru;

biraz önce pegasustan izmire tek yön bilet aldım, bana en son gelen ekranda;

bilmemkaç numaralı bilet
başkabilmemkaç numaralı bilet

diğer biletler:

bilmemkaç numaralı bilet

diye üç tane şey çıktı, üçü de farklı sayılarda ve hepsi üç farklı fatura şeklinde. bunların ne farkı var ? neden üç tane var bunlardan ?
ve altta da "tüm e-biletleri yazdır" diye bişey var fakat printerim bozuk ve onları yazdıramıyorum. biri bi el atarsa, aydınlatırsa çok memnun olucam. şu an zaten tecrübesizim ve son ekranda kalakaldım.

3 tane birden almışsınız sanki? veya kayırlı iseniz önceki biletleri mi görüyorsunuz acaba. ekran görüntüsü olmadan anlamamız zor.

  • ben smyrna  (11.08.11 00:12:02)
ekran görüntüsü vereyim. o diğer bilet kısmına hiç girmedim.

awesomescreenshot.com

edit: zaten bilet fiyatındada oynama olmadı, bu kadardı. başka bilet alsam üstüne koyulurdu heralde ?

edit2: mesajda attılar ordaki sms denilen mevzudan, kodunuz budur, 1.5 saat önce bekliyoruz falan diye şu an.
  • qurant  (11.08.11 00:15:39 ~ 00:18:34)
önceden pegasustan bilet almadım. gerçi tabi bilemem belki bu kredi kartı numarasıyla alınmış olabilir. ama evet tek bilet fiyatı kestiler. peki o zaman şu anda ben bu bileti yazdıramıyorum ama rezervasyon kodunu yolladılar, gidip
"merhaba rezervasyon kodum bu. biletimi verin." mi diyeceğim ? burdan sonraki iş nasıl yürür ?

edit: diğer biletlerin de içeriğine baktım, 3 bilette aynı tarih aynı saat aynı yer.
  • qurant  (11.08.11 00:21:30 ~ 00:22:59)
koda da gerek yok. kimlik ile check in bankosuna gidip işinizi halledeceksiniz.

  • surprise  (11.08.11 00:24:19)
ek bagaj alındığında bir tane de onun için kesiyor örneğin, ben de öyle olmuştu.

  • dumur  (11.08.11 00:29:46)
her şeye bir numara veriyor pegasus, yok rezervasyon kodu, yok pnr numarası, yok anasının gözü...

  • 9kuyruklukedi  (11.08.11 00:34:14)
sms ile bilgi + koltuk seçme işlemi yapmışsınız. onların ücretlerinin faturalarıdır büyük ihtimalle. bana göre gereksiz yere 15tl fazla vermişsiniz.

  • gurgezgg  (11.08.11 00:37:27)
@gurgezgg
evet 14 lira koltuk, 1 lira smse aldı, ama koltuk seçimini bana bıraktı zaten, başka şansım yoktu. ya da vardı ve ben tecrübesizliğimin kurbanı oldum ?

faturalar onlara aitse en azından aydınlanmış olabilirim bu noktadan sonra,
fakat:

@surprise

adamlarda kimlik bilgilerim konusunda bir tek isim ve soyadım var, bu kadar kesin olarak nerden emin olabilirler ki benden ? tc kimlik no olsa tamam diyeceğim. ayrıca sakın yanlış anlama, mantığını anlamaya çalışıyorum işin.
  • qurant  (11.08.11 00:48:56)
Çok fazla panik yapan bir adamsan kimliğinin yanına bir de biletin PNR numarasını not et.

  • roket adam  (11.08.11 00:57:02)
Biletiniz tek kişilik mi?

Eğer birden fazla kişi için aldıysanız hepsini tek bilette toplamıyor. Hepsine ayrı ayrı biletler kesiyor.
  • hayattan sikilan adam  (11.08.11 00:57:39)
@roket adam

evet biraz panik halim var açıkcası her konuda : ) (hatta şuan konuyu gereksiz bile büyütüyorum.) -bence- : ))

@hayattan sikilan adam

bilet tek kişilik evet. : )
  • qurant  (11.08.11 01:03:36)
Pegasus sizi agina dusurmus. Anladigim kadariyla koltuk secmek gibi bir talebiniz olmamis. Lakin secmissiniz. Bileti 15 tl fazlaya aldiniz bu durumda. Sms ve koltuk icin bilet haricinde kestigi tutarlari ayri faturalandirip oyle ekstra biletmis gibi gosteriyor. Telefondaki mesaj ve kimliginiz ile gidebilirsiniz. En nihayetinde yurtici ucus oldugundan detayli kimlik bilgileriniz talep edilmiyor. Ama bir yurtdisi ucuz olsaydi o zaman en az dogum tarihinizi de vermek zorunda kalacaktiniz. Ozetle panik yapacak birsey yok. Iyi ucuslar.

  • gurgezgg  (11.08.11 08:55:06)