gece kedinin uyanması

sevgili kedi severler,

gece 3,30 gibi uyanıp kapıyı deli gibi tekmeleyen kedi'ye uyanmadan nasıl yem verebiliriz?
acaba otomatik mama kabı alsam bu sorun çözülür mü? gerçi internette de henüz doğru durust bişi bulamadım..
www.petburada.com
bu var ama otomatik değil, buna koysam acaba deli gibi yiyip sonra hastalanır mı? gece yem sorununu nasıl çözüyosunuz?
tesekkur ederim..
not : evet geçen kaçan ve yardımlarınızla bulunan kedim köpük..

Yem derken. Kedi mamaası diyorsun herhalde. Valla ben mama kabına günde bir kere mama koyuyorum bir kase gibi düşün çok büyük de değil bir gün yetiyor en kötü ihtimalle sabaha bitmiş oluyor. Kapını kapatıyorsan derdi kapı olabilir yemden çok yanına gelmek ister kedi dediğin.

  • hayyam ara  (10.08.11 10:09:08)
ben koyuyorum kafama göre mamasını kedim istediği kadar yiyor ordan fazla koyunca bi sorun olmaz bence benim kedim tekir sokak çocuğu

  • asil123  (10.08.11 10:09:46)
Karakterine göre değişir ama bizimkinde hiç gece yemek problemi olmuyor. 1 yaşından büyükse biraz fazla koyarsın yatmadan önce mamasını, gider gelir yer o. Doyunca bırakır, acıkınca tekrar yer. Kendisi ayarlar yani.
Muhtemelen mama yüzünden zıplamıyordur tepene.

  • Lekter  (10.08.11 10:10:25)
1 yaşından büyük, 2 yaşında..

  • omonia  (10.08.11 10:17:40)
Mama kabini bos birakma. Gece yatarken kabinda biraz mamasi olsun.

  • durdenist  (10.08.11 10:25:00)
sorunun mama olduğunu sanmıyorum, muhtemelen o saatlerde uyanıyor ve canı sıkılıyor ilgi istiyordur :)

  • kadifepanter  (10.08.11 10:57:28)
gece kuru mama bırakabilirsiniz kabında. o büyük ihtimal mama değil ilgi istiyor. gece odanıza almıyorsanız kapıyı tırmaladığında açıp olumlu/olumsuz ilgi göstermeyin, yoksa her gece böyle devam edecektir. kesinlikle ses çıkarmayın sıkılıp gider. içeri alacaksanız bile tırmalamayı bıraktıktan sonra alın.

  • quasiromantic  (10.08.11 11:34:00)
ikinci bir kedi alıyorsun. arkadaş oluyorlar. gece de birlikte tepinip eğleniyorlar. seni rahat bırakıyorlar.

  • mea maxima culpa  (10.08.11 11:58:07)