Bilgisayar Muh/Ekonomi ogrencisine kariyer tavsiyeleri

Merhabalar,
Su an Amerika'da bir universitede Bilgisayar Muhendisligi ve Ekonomi cift ana dali yapiyorum ve ucuncu senem birkac haftaya baslayacak. Okula "Ben profesor olacagim!" diye gelmistim ama su an pek de ne yapsam bilmiyorum.

An itibariyle finans sirketinde yazilim staji yapiyorum ama mezun oldugumda ekonomi ya da bilgisayar muhendisligi olsun boyle bir ortamda calismayi cok sikici bulurum gibi geliyor, cunku ekonomi anadalimi kullanirsam boyle bir yerde calismam gerekecek. Yazilim firmalarina girsem, hayatimin sonuna kadar kod yazmak da pek istiyorum diyemem. Sizce gelecek stajimi nerede yapayim? Blizzard'da ya da bir startup'ta yapsam tekrar o heyecani yakalayabilir miyim? Arastirma yapip master/doktora'ya mi baslayayim?

Bilisim firmalarinin sales&marketing ekiplerini dusunebilirsiniz. Microsoft, Intel, Nvidia, Google, Yahoo, Blizzard vs. Hem teknik altyapiniz hem de ekonomi bilginiz sizi one cikartabilir.

  • crown  (09.08.11 17:59:35)
amerika'da hedge fonların, yatırım bankalarının "black box" diye tabir edilen(algo-trading) sistemleri vardır. bu sistemlerde genellikle fizik, matematik, bilg. müh. ve finans bölümlerinden insanlar bir araya gelirler. siz de buraya kaynayıp belki de muhteşem para kazanacağınız bir kariyere yönelebilirsiniz. bu işi seversiniz sevmezsiniz onu bilemem tabii ki :)

  • guro1907  (09.08.11 19:05:45)