[]

Faiz şeysi

Malum piyasalar karışık, döviz de tavanlarda, eldeki dövizi bozup, altına fln yatırmadan önce parayı bekletmek lazım.

Şimdilik faiz en mantıklısı gibi gözüküyor, ama parayı faize nasıl yatırırız ?

Dövizi bozup vadeli mevduat hesabı açıp minimum 3 ay falan mı tutmak en mantıklısı? Yoksa başka faiz opsiyonları da var mı?

Atıyorum 3 ay vadeli parayı 1 ay sonra bozarsak ana paraya zarar gelir mi ?

 
faizin opsiyonları var, aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık diye. kaç aylık yapmışsan, ondan erken bozduğunda, o zamana kadarki faizini de kaybedersin. ama aylık aylık yapıp a1 ay vadesi dolduğunda bozabilirsin.

şahsi kanaatim dövizi bozdurmanın, tl saklamanın zamanı değil. döviz varsa döviz olarak dursun.
  • kibritsuyu  (09.08.11 13:35:15 ~ 13:35:29) 
(bkz: turuncu hesap)


  • 507  (09.08.11 14:00:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.