laptop klavyesi temizleme

tuşların arasında küçük bir karınca kolonisinin senelik zulası birikmiş. üzerinize afiyet, bilgisayar başında çok yemek yerim de.

tuşları çıkarıp temizleyim diyorum. klavyelerde tuşların takıp-çıkarılabilir olması standart mı? şimdi bu tuşlara asılsam, çeksem böyle, kırılır mı? benimki çıkarılabiliyor mu, nereden anlarım?

edit: cevaplar için çok teşekkürler!

bütün laptopların klavye tuşları çıkmıyor. şahsen bende ki çıkmıyor. içinde bulunan beyaz plastik şeyi kırarsan bi halta yaramaz sonra o tuş. al kürdanı eline tuşların arasını temizle sonra bi güzel üfle temizle.

  • altini ser incisi ker  (09.08.11 10:40:25)
markası ne modeli ne ?

  • zıcanadam  (09.08.11 10:43:44)
çok güçlü olmayan bir elektrik süpürgesini (tuşları sökmesin) klavyeye tutun, ne toz, ne kırıntı, hiçbir şey kalmıyor, klavyenizi çizmemek adına metal boruyu söküp plastik ucu tutun. netice cillop olacaktır.

  • 9kuyruklukedi  (09.08.11 10:51:12)
casper, ama modelini unuttum. 2008'de almıştım galiba.

  • aklimiseveyim  (09.08.11 10:51:31)
daha geçen hafta bi casper nirvana laptop söküp temizledim. klavyesi çıkıyor. önce fanını vs. temizle. alttaki vidaları sök komple. parçaları dikkatlice çıkar. ardından altta touchpadin olduğu yönde 2 tane diş göreceksin onları it. klavye düşüyor direk altında kablosu var onu dikkatlice çek temizle tak yerine

  • zenc  (09.08.11 11:00:51)