arabayla istanbul-bodrum yapabilir miyim acep?

selamlar gece tayfası. bu pazartesi diyorum ki istanbul'dan çıkayım arabayla bodrum'a gideyim. 3 yıllık ehliyetim var. şehiriçinde arabayı pek sakin kullanan bi insan değilim, yani öyle e5'te orta şeritte filan gidemiyorum. ama tabi uzun yol ayrı, kendimi tutarım kesinlikle. ilk uzun yol deneyimim olacak bu, eğer gidersem. sizin bi öneriniz var mıdır yol ve araba kullanışıyla ilgili olarak? yıllarca babamla birlikte istanbul'dan mersin, antalya, ege şeridinden akdeniz'e inme gibi atraksiyonlara girdik, tabi hep yolcu olarak bulundum ama hiç gözümü kırpmadan yolu izlerdim, o yüzden teorik olarak ne yapmalı ne yapmamalı biliyorum diyebilirim. yalnız gidicem bi de muhtemelen. teşekkürler.

ben her halukara karsi gitme derim

  • fundamental  (09.08.11 01:50:52)
doğal seleksiyona inan , aşırı hızdan ölürsen zaten yaşaman gereksizmiş manasına gelir çok canını sıkma yani

  • morisnayman  (09.08.11 01:51:49)
uzun yolda araba kullanmak artık şehir içi trafiğinde kullanmaktan kat kat kolay. endişelenmene gerek yok, rahat ol, kendine güven. yalnız olursan sıkılmamak ve uyuklamamak için yolda bir radyo kaydı veya radyo tiyatrosu falan dinleyebilirsin. olmazsa sevdiğin tarzda hareketli parçalardan zengin bir playlist yeterli.

  • robin crusoe  (09.08.11 01:52:58)
buraya soracak kadar önem verdiysen maksimum dikkatle gidersin. sorun çıkacağını sanmıyorum. kendine az karşından gelenlere daha da az güven. dikkatli ol ve kesinlikle kemer tak.

  • fiyuuuu  (09.08.11 01:54:06)
@fundamental ama eninde sonunda bi uzun yol yapıcam, bi yerden başlamak gerekmez mi?

@morisnayman aşırı hız yapmam dedim ya zaten. hem radar dolu zaten yollar hep.

@robin crusoe bodrum yoluna aşina değilim, biraz da ondan korkum aslında. teşekkürler önerilerin için.

@fiyuuuu kemersiz 100 metre bile kullanmıyorum zaten, teşekkürler yine de. =)
  • i was me but now he s gone  (09.08.11 01:54:08 ~ 01:55:35)
dduğun kabahat.bas git.müzik falan oh mis.

  • vassal  (09.08.11 01:56:51)
ilk uzun yolculukta insan daha dikkatli oluyor, sakin sakin, kısa aralıklarla benzincilerde durup yüzünüzü filan yıkayın, yolculuğunuzu gezerek yapın, rahat gidersiniz o zaman.

bir de şehir içinden çok ama çok rahat oluyor, o konuda bir endişeniz olmasın.
  • ocanal  (09.08.11 01:57:58 ~ 01:58:33)
yol konusunda çok sıkıntı yaşarım diyorsan al ucuzundan bir gps kafan rahat olsun. iyi yolculuklar şimdiden.

  • robin crusoe  (09.08.11 01:58:10)
bugün geldim bodrumdan. yolun büyük bi kısmı çift şerit zaten. arada 10 dakika da olsa mola verin.

  • check minus  (09.08.11 01:58:47)
@ocanal evet zaten bu sıcakta iyi de gelir. =) teşekkür ederim.

@robin tamamdır, iyi fikir. kafam rahat olur hem.

@check minus hoşgeldin. =) özellikle dikkat etmem gereken bi bölümü var mıdır yolun? tehlikeli bi kavşak vs.?
  • i was me but now he s gone  (09.08.11 02:03:38)
tek başına gitme yolda canın sıkılır.

  • cumingsoon  (09.08.11 02:13:43)
@cumingsoon buldum bile kendime arkadaş, sorun yok =)

  • i was me but now he s gone  (09.08.11 02:15:19)
öyle belirli bi yer yok ama bafa gölünün oralar ve yanlış hatırlamıyorsam izmir'e gelmeden virajlı bi tırmanış ekstra dikkat istiyor. görünce anlarsın zaten orayı. bodrum yolu da sağlı sollu baya.

tabelalara dikkat et bi de balıkesir akhisar manisa izmir söke kilit kelimeler.
  • check minus  (09.08.11 02:59:12)
Şehir içinde nasıl taksici, dolmuşçuya azami dikkat ediyorsan şehirler arası yolların teröristleri de kamyoncu ve tırcılar. Azami dikkat göster. Bir de çok radar oluyor, gidene kadar dikkat etmezsen minimum 2-3 radar cezası yersin.

  • kimlanbu  (09.08.11 03:59:25)
delimisin olm,
bas git,
ah ulan keşke ben de gidebilsem..
  • erotelli11  (09.08.11 10:02:14)
uykusuz yola çıkmadığın sürece problem yok.

  • azdeli  (09.08.11 12:43:01)
daha yeni gittim geldim arabayla. feribotla bandırma ya da yalova yapmanız elzem. yoksa yorgunluk artıyor. 2 büyük ve 2 de ufak mola verirseniz rahatlıkla gidersiniz. ancak balıkesirden sonra yollarda inşaat çalışması çok fazla. tek şeride düşüyor. dağ yollarında sollama yapmanız gerekebilir. dikkatli olun.

  • nesilsiz  (09.08.11 14:33:17)