Londra'da nereyi gezsek nereyi görsek?

Bilemedim ki, ilk defa giden biri nereleri görmeli kesinlikle?

2 Günlüğüne gidiyorum..

şehrin birbirinden meşhur futbol takımlarının statları ve müzeleri, stat civarlarındaki taraftar pubları...

onun dışında saraylar, camiler, pier loti...
  • raa  (05.08.11 21:15:49)
vay turist vay, o donme dolap kilikli seye bin.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (05.08.11 21:18:43)
london eye, big ben, hyde park. ayrıca tiyatroya opera'ya falan da gidilebilir.

  • lemon_goddess  (05.08.11 21:32:09)
westminister, trafalgar, zoo turistlerin gördüğü yerler oluyor.

madame tussaud a bakabilirsin, dungeon var ama pek hoş değil.

bir de gitmişken harrods a gidip bir poşet nasıl 7 sterlin olur diye bakabilirsin.

ama çok istiyorsan 2 günün bir günü thorpe park ta takılabilirsin bu tarz aksiyonları seviyorsan.
  • bananebundan  (05.08.11 21:36:53 ~ 21:39:37)
müdür soho'yu tek geçerim. sakın gitmeden gelme soho'ya. bombastiko !! :)

  • tombalabala  (05.08.11 21:56:06)
  • xiii  (05.08.11 22:07:00)
bir allah'ın kulu da demiyor ki british museum'a git. her şeyden önce buraya git sen müze gezmeyi sevmiyorsan bile git çünkü orası british museum bütün dünya orda. bi de bana kalırsa london eye olayını siktir et.

Edit: geç kaldım evet bakınız versem iyiymiş.
  • bosver nicki  (05.08.11 22:09:54 ~ 22:10:22)
Hyde Park ve British Museum

2 günün de muhteşem geçer emin olabilirsin
  • mavi karanlik  (05.08.11 22:18:11)
tate modern arti tiyatroya git, ogrenci indirimleri oluyi bi oyundan bi saat once falan gidersen.

  • euteamo  (05.08.11 22:59:49)
covent garden da iyidir. alışveriş için oxford street'a bir gidebilirsiniz. Müze seviyorsanız, British Museum arkeolojik eserler barındırıyor, bir de National Gallery var orada da çok ünlü tablolar var (Van Gogh'un ayçiçekleri filan bile vardı).

Dönme dolabı tavsiye etmem, gerçi ben binmedim bilmiyorum ama Ankara Gençlik Parkı'ndaki lunaparktan farklı görünmüyor.
İki gün yetmez esasen.

Biz bir de sürekli yürümekten yorulunca kendimizi parklara atıyorduk. Buckingham'a yakın Saint James Park ile Regents Park'ı tavsiye ederim. Hem Regents Park'a çok yakın da Baker street var, Şerlok holms seviyorsanız ilginizi çekebilir.
  • firez  (05.08.11 23:40:52)
2 günde çok rahat gezilir, tek ihtiyacın 1 poundluk bir turist haritası. rotanı belirle, işaretleye işaretleye yürüyerek gez.

  • stephen dedalus  (06.08.11 03:58:18)
Ilk gun icin Rotayi soyluyorum: London eye, Parlamento Binasi ve Big Ben. St James parktan gecerek Buckingham palace. Buckingham palacein onundeki yoldan St Jamese in tekrar Downing Street No:10, sonra sovalye muzesinin onunden gecerek Trafalagara cik, National Galery istersen gezebilirsin. Soldan piccadilye gecip Leicester square ve covent garden yaparak az yukari cikip British museum da gorebilirsin.

Ikinci gun Tower Bridge i gorebilirsin, Madam tussaud isterssen gidebilirsin. Tercihe gore London Dungeon da olabilir. Harrods`a da ugrayabilirsin, Park ve Bahceler icin Regents park tavsiye ederim.Hyde parkda gelmisken gorulebilir.
  • Yakariman  (07.08.11 07:14:42 ~ 07:15:41)
yakariman oha oha.. beni mi takip ediyorsun arkadaş.. şimdi döndüm brighton'a ve 2 gün'de dediğin rotanın neredeyse aynı şekilde gezdim. ilk gün big ben, buckingham palace falan.. bugün tower brigde, harrods vs şeklinde..

teşekkürler herkese. ayrıca ben inanılmaz sevdim londra'yı:)
  • isyanim var ulaan  (08.08.11 00:34:53)
gezme rotası iyi denk gelmiş, birçok turk turist geldiğinde gezi için takip ettiğim standart rotam benim:))

  • Yakariman  (08.08.11 13:26:37)