Harici Bellekte en iyisi nedir?

Arkadaşlar, 1Tb lık harici bellek almak istiyorum önerdiğiniz markalar? teşekkürler.
Not: Adaptörsüz almaktan yanayım. ama adaptörlü olanlarla olmayanlar arasında ne gibi farklar var? teşekkürler.

western digital

  • sanal uyku  (05.08.11 13:56:09)
evde 4 tane harici bellek var ve hepsi Western Digital

  • baris daima  (05.08.11 14:01:16)
samsung ve western digital.

  • rastgelebiri  (05.08.11 14:01:47)
wd

  • bryan fury  (05.08.11 14:09:07)
adaptorlu olanlar agır hantal, daha ucuz, adaptorsuz olanlar super.

  • bryan fury  (05.08.11 14:09:28)
seagate kullandım 2 kez tavsiye etmiyorum, sarsıntıda dahi bozuluyor bırak düşmeyi. sanırım nettede en çok seagate sorunu görürsün westernden çok

  • eja  (05.08.11 14:15:32)
adaptörlü olanlar 3,5 hdd kullanır. masaüstü'nün içindekilerden. diğerleri 2,5'tur, dizüstü bilgisayardakilerden. sabit duracaksa 3,5 al, daha performanslı olur. ama yanında taşıyacaksan kesinlikle 2,5. 3,5 alacaksan da ethernet çıkışı olan bir cihaz alman da fayda var. bağlarsın modeme, tüm cihazlar görür evdeki.

  • tannhauser  (05.08.11 14:33:17)
hepsini kullanan biri olarak, seagate sakın alma, wd candır kraldır kingdir, xs smart diye bi marka var 1.5 tb lık ondan aldım kullanıyorum memnunum ilk aldığım 500gb da ondandı herhangi bir sorun olmadı hatta aldığım fiyatın fazlasına satmışlığım var başkasına.

  • trajikomix  (05.08.11 14:42:04)
harici bellek dediğiniz harici disk olsa gerek?

  • ben smyrna  (05.08.11 15:10:10)
eğer ssd diyorsan bir tb lık piyasada bildiğim kadarıyla yok. eğer harici hdd ise mutlaka 2,5 inçlik al. adaptörlü olanlar 3,5 inç tir. daha ucuzudur ama bir laptop ile kullanman çok zordur. çünkü kullanacağın zaman hdd için bir priz bulman gerekir. 2,5 içnliklerde bu problemi yaşamazsın.
marka olarak ben samsung derim. wd den de dinleip dinlenip kaçmak gerekir (alınan 3 adet western digitall in üçününde sonu yetkili serviste geldi. hatta bir tanesi master tezimi yiyerek gitti.)

  • tururo  (05.08.11 15:35:08)