plan kurar mısınız?

isteklerinizi başarırsanız mutlu, başaramazsanız mutsuz olur musunuz? neden plan kurarsınız? kaygısız yaşamak zaten sizi mutlu etmez mi? plansız yaşayamam diyenlerden misiniz, neden?

İstediklerimi yaparsan,ulaşabilirsem bittabi mutlu olurum lan,napıyım üzüleyim mi yahu.
Plansız olsun mis gibi olsun derim ben.Hunharca yaşa gitsin.Plan yapsam da uyamam.En basitinden okul yıllarından kalma "yarın şuna çalışayım,ertesi gün şuna" hiç de uyulmaz lan.Plansızlık iyidir,iyi.

  • stnbull  (05.08.11 02:41:57)
plansız yaşayamam demedim hiç de plan yapmadım aslında, spontane sayılabilecek bi hayatım var ama istediğim bazı şeyleri bi türlü yapamadığım için bi yapılacaklar listesi yaptım geçen gün 1 yıllığına, bakalım neler olcak umarım işe yarar, işte böyle.

  • nabruknabruknabruk  (05.08.11 02:43:55)
hem planlı hem kaygısız yaşıyorum ben. sürekli plan kurarım; en hayati mevzulardan tut da en abuk şeylere kadar. ama asla uymam, bir tekine bile. çünkü uyacak zaman kalmıyo, tüm vaktimi planlarımın detaylarını düşünmekle geçiriyorum.

  • mayaa  (05.08.11 03:02:04)
aşırı derecede spontan yaşıyorum. sadece arada bir plan yapasım geliyor, onlar da olmazsa çok sinirleniyorum kendi kendime.

  • roket adam  (05.08.11 03:36:44)
Kendim için konuşursam plan yapmadan bir işe motive olamam. Bir işe kendimi adıyorsam planlarım olmalı eksiksiz ulaşamayacağımı bilsem bile. Çünkü eğer benim eylemsizliğimi yenecek bir amacım varsa (yani gerçekten istiyorsam) ona ulaşmak için plan yapmaya başlarım ister istemez çünkü az da olsa bir kontrol varsa bu beni sonuca ulaşmak için rasyonel düşünmeye iter yani plan yaptırır.

  • muratk18  (05.08.11 04:26:42)